czas na polskie SANECZKARSTWO
budzik pzssan

Trenerzy

 

Trener główny kadr seniorów na torach lodowych

Skowroński Marek

Menedżer sportu, instruktor saneczkarstwa. Do 1984 roku czynny  zawodnik w saneczkarstwie. Od 1984 r. trener i opiekun saneczkarstwa w KTH Krynica, aktualnie w AZS AWF w Katowicach. Współpracował z trenerami kadry narodowej juniorów i seniorów. W latach 2001-2002 trener kadry narodowej juniorów. Od 2002 roku trener główny kadry narodowej seniorów. Trener i opiekun saneczkarzy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w  Turynie, Vancouver, Sochi i Pyeong Chang.  Zatrudniony na etacie w Polskim Związku Sportów Saneczkowych.


p.o. Trenera kadry juniorów na torach lodowych

Wojtuściszyn Natalia

Magister Wychowania Fizycznego z uprawnieniami Trenera Personalnego. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Ukończyła Studia Podyplomowe na kierunku Marketing i Psychologia w Biznesie w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Menadżer w BP Instytut. Technik masażysta. W latach 2007-2013 reprezentantka Polski juniorów. W latach 2013-2019 reprezentantka Polski seniorów. Wielokrotna uczestniczka Mistrzostw Świata i Europy. Dwukrotna Olimpijka na Igrzyskach w Sochi 2014 i Pjongjang 2018.


Trener główny kadry juniorów młodszych (YOG) na torach lodowych

Pochłód Przemysław

Menedżer sportu, magister wychowania fizycznego, absolwent AWF Wrocław. Trener II klasy w saneczkarstwie. Nauczyciel i opiekun saneczkarzy lodowych w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Karpaczu. Działacz Okręgowego Związku Sportów Saneczkowych w Karpaczu i Międzyszkolnego Klubu Sportowego „KARKONOSZE – sporty zimowe” w Jeleniej Górze. Były reprezentant Polski w saneczkarstwie oraz kilkukrotny Mistrz Polski na torach lodowych.


Trener główny kadry seniorów i juniorów na torach naturalnych

Ogrodzka Mirosława

Magister wychowania fizycznego, absolwentka AWF Wrocław. Trener II klasy w saneczkarstwie. Nauczyciel i opiekun saneczkarzy lodowych w LKS Sporty Saneczkowe „Beskid”, Klubie Sportów Saneczkowych „Beskidy” i obecnie UKS „Smyk” w Bielsku Białej, Szkole Mistrzostwa Sportowego w sportach zimowych - trener saneczkarstwa na torach naturalnych w Szczyrku. Trener kadry narodowej seniorów i juniorów na torach naturalnych.


Trener kadry (Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Karpaczu)

Koćmierowski Tomasz

Absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Karpaczu i AWF we Wrocławiu. Były reprezentant kraju. Wychowanek MKS "Karkonosze" Jelenia Góra. Od września 2004 roku trener w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Karpaczu. Uczestnik I Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich Innsbruck 2012- trener kadry.