budzik pzssan

Do zobaczenia w sezonie 2020-21

01 marca 2020, godz. 19:11

A A A

Zawodami Pucharu Świata na niemieckim torze w Konigssee zakończył się międzynarodowy sezon 2019-20 w saneczkarstwie na torze lodowym seniorów.

W konkurencji dwójek Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zajęli dwunaste miejsce. W klasyfikacji końcowej Pucharu Świata zajęli jedenaste miejsce gromadząc 424 punkty. To matematyczna progresja. W ubiegłym sezonie zajęli dwunastą lokatę z 393 punktami. Mateusz Sochowicz w Konigssee zajął dwudzieste drugie miejsce. W końcowej klasyfikacji Pucharu Świata zajął dwudzieste piąte miejsce zdobywając 155 punktów. To lepszy wynik. W ubiegłym sezonie był trzydziesty i zgromadził 117 pkt. Kacper Tarnawski z każdym startem nabywa doświadczenia. W Konigssee dobry występ w Pucharze Narodów dał mu awans do startu w głównych zawodach jedynek mężczyzn, w których został sklasyfikowany na dwudziestej ósmej pozycji. W klasyfikacji końcowej w marcu ubiegłego roku był pięćdziesiąty pierwszy z dorobkiem 5 punktów. Obecny sezon zakończył na trzydziestej ósmej pozycji z 66 punktami. Natalia Jamróz  w Pucharze Narodów w Konigssee zajęła osiemnaste miejsce. Niewiele zabrakło jej, by uzyskała prawo startu w głównych zawodach jedynek kobiet,  gdyż pozycja szesnasta dawała taką kwalifikację. W obecnym sezonie to był jej zaledwie drugi występ w zawodach FIL World Cup. W Konigssee zabrakło podstawowej polskiej zawodniczki w jedynkach kobiet Klaudii Domaradzkiej. W końcowej klasyfikacji Pucharu Świata zajęła trzydziestą pierwszą lokatę z 94 punktami.  W ubiegłym sezonie była trzydziesta czwarta mając  ich dużo mniej, bo  57. W ostatnich zawodach Pucharu Świata polska sztafeta w składzie Natalia Jamróz, Mateusz Sochowicz, Wojciech Kowalewski i Jakub Chmielewski  zajęła dziewiąte miejsce. Za Polakami tylko Włosi…Takie występy też się zdarzają.

Polska reprezentacja kończy międzynarodowy sezon. Trener Marek Skowroński wraz z zawodnikami i zawodniczkami  mają  świadomość, że czas odmierzył już półmetek między Zimowymi Igrzyska Olimpijskimi w PeyongChang 2018 a  zaplanowanymi w Pekinie  w okresie 4-20 lutego 2022. Kalendarz najbliższego  sezonu został ułożony przez FIL w sposób odmienny niż zazwyczaj. Zawody Pucharu Świata  na kontynencie amerykańskim oraz w Azji odbędą się na początku roku 2021.  Jesienią bieżącego roku saneczkarze będą rywalizować w Europie. Będzie to bardzo ważny sezon, bo coraz bardziej  pokazujący potencjał olimpijski naszych saneczkarzy.