budzik pzssan

Puchar Świata seniorów w Winterbergu

21 grudnia 2020, godz. 08:20

A A A

Na niemieckim torze w Winterbergu odbyły się kolejne zawody Pucharu Świata w saneczkarstwie na torach lodowych sztucznie mrożonych.

Wartym odnotowania jest, że wszyscy zawodnicy zakwalifikowali się do zawodów pucharowych. Dwójka Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski  zajęła  11  miejsce. W sprintach Polacy  byli również  na 11 pozycji a wcześniej w Pucharze Narodów zajęli obiecujące drugie miejsce . Klaudia Domaradzka miała bardzo dobry pierwszy ślizg, który ukończyła na 17 miejscu, ale w drugim było już gorzej. Ostatecznie w klasyfikacji po drugim ślizgu zajęła 23 lokatę. Natalia Jamróz zajęła 28 pozycję. Mateusz Sochowicz  zajął 25 miejsce a  Kacper Tarnawski był 27. W konkurencji wzięło udział 32 zawodników.Teraz krótka sportowa  przerwa i powrót kadrowiczów  do Polski na Święta Bożego Narodzenia. Na początku Nowego Roku kolejne zawody PŚ na niemieckim torze w Konigssee. Kadrowicze będą musieli przejść badania na Covid-19 w Polsce przed wyjazdem do Niemiec. Część kadry narodowej już w dniu…25 grudnia br. Takiego scenariusza rok temu nikt by nie przewidział.