Puchar Świata w Innsbrucku, 24-25 listopada 2018 r.

27 listopada 2018, godz. 19:35

A A A

Nasza dwójka Wojciech Chmielewski, Jakub Kowalewski wywalczyła ósme miejsce.

Sezon zawodów z cyklu Pucharów  Świata 2018/19 został  rozpoczęty w ostatni weekend na torze saneczkowym w Igls w Austrii. Były to pierwsze pucharowe  zawody z dziewięciu, jakie Międzynarodowa Federacja Sportów Saneczkowych FIL zaplanowała w obecnym sezonie. Nasi reprezentanci rozpoczęli zmagania pucharowe kończąc pierwsze zawody na bardzo zróżnicowanych pozycjach. Bardzo obiecująco zakończyli swój start w Igls Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski kończąc ślizgi dwójek  na ósmej pozycji. W zmaganiach jedynek kobiet  Ewa Kuls Kusyk zajęła 24  miejsce  a  Natalia Wojtuściszyn  25 pozycję.    Mateusz Sochowicz z konkurencji jedynek uplasował się na  25  pozycji a   Maciej Kurowski został sklasyfikowany na 26 miejscu.  Liczymy na dużo dobrych emocji w biało czerwonych barwach podczas następnych zawodów pucharowych za oceanem na olimpijskich torach w Whistler, Calgary i Lake Placid.