czas na polskie SANECZKARSTWO
budzik pzssan

Trenerzy

 

Trener główny kadr seniorów na torach lodowych

Skowroński Marek

Menedżer sportu, instruktor saneczkarstwa. Do 1992 roku czynny  zawodnik w saneczkarstwie. Od 1984 r. trener i opiekun saneczkarstwa w KTH Krynica, aktualnie w AZS AWF w Katowicach. Współpracował z trenerami kadry narodowej juniorów i seniorów. W latach 2001-2002 trener kadry narodowej juniorów. Od 2002 roku trener główny kadry narodowej seniorów. Trener i opiekun saneczkarzy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w  Turynie, Vancouver, Sochi i Pyeong Chang.  Zatrudniony na etacie w Polskim Związku Sportów Saneczkowych.


p.o. Trenera głównego kadry juniorów na torach lodowych

Ziarno Dariusz

Menedżer sportu, instruktor saneczkarstwa. Wychowanek WCKS Dunajec Nowy Sącz, czynnie uprawiający saneczkarstwo do roku 1985 a następnie szkoleniowiec w tym klubie do roku 1989. W grudniu 1998 roku współzałożyciel UKS Tajfun Nowy Sącz a następnie szkoleniowiec do dnia dzisiejszego. Od czerwca 1999 roku trener koordynator MZSKF. Trener współpracujący z PZSSan od roku 2000. Od listopada  2003 do grudnia 2012 roku Trener główny  Kadry juniorów. Ponownie od roku 2016  trener współpracujący z PZSSan. Od roku 2022 p.o. Trenera głównego Kadry juniorów. Odznaczony przez prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Brązowym Krzyżem zasługi w roku  2008.


Trener główny kadry juniorów młodszych (YOG) na torach lodowych

Pochłód Przemysław

Menedżer sportu, magister wychowania fizycznego, absolwent AWF Wrocław. Trener II klasy w saneczkarstwie. Nauczyciel i opiekun saneczkarzy lodowych w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Karpaczu. Działacz Okręgowego Związku Sportów Saneczkowych w Karpaczu i Międzyszkolnego Klubu Sportowego „KARKONOSZE – sporty zimowe” w Jeleniej Górze. Były reprezentant Polski w saneczkarstwie oraz kilkukrotny Mistrz Polski na torach lodowych.


Trener główny kadry seniorów i juniorów na torach naturalnych

Jędrzejko Małgorzata

Instruktor saneczkarstwa. Była reprezentantka kraju na torach naturalnych sztucznie mrożonych. Wychowanka BBTS "Włókniarz" Bielsko-Biała. Trenerka kadry juniorów na torach naturalnych w okresie 2005 -2020 r. Trenerka KSS "Beskidy" Bielsko-Biała i działaczka Okręgowego Związku Sportów Saneczkowych. Zdobyła 5 miejsce w Mistrzostwach Europy seniorów. Wychowała brązowych medalistów Mistrzostw Europy Juniorów Kingę Gawlas i dwójkę Damian Fender, Dawid Jachnicki oraz zdobywców Pucharu Świata Juniorów w 2016 roku dwójkę Rafał Zasuwa, Paweł Spratek.


Trener kadry seniorów i juniorów na torach naturalnych

Ogrodzka Mirosława

Magister wychowania fizycznego, absolwentka AWF Wrocław. Trener II klasy w saneczkarstwie. Nauczyciel i opiekun saneczkarzy lodowych w LKS Sporty Saneczkowe „Beskid”, Klubie Sportów Saneczkowych „Beskidy” i obecnie UKS „Smyk” w Bielsku Białej, Szkole Mistrzostwa Sportowego w sportach zimowych - trener saneczkarstwa na torach naturalnych w Szczyrku. Trener kadry narodowej seniorów i juniorów na torach naturalnych.


Trener kadry (Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Karpaczu)

Koćmierowski Tomasz

Absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Karpaczu i AWF we Wrocławiu. Były reprezentant kraju. Wychowanek MKS "Karkonosze" Jelenia Góra. Od września 2004 roku trener w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Karpaczu. Uczestnik I Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich Innsbruck 2012- trener kadry.