czas na polskie SANECZKARSTWO
budzik pzssan

Juniorzy młodsi przebywają na zgrupowaniu szkoleniowym w Centralnym Ośrodku Sportu we Władysławowie

15 czerwca 2022, godz. 19:40  

A A A

Kadra narodowa juniorów młodszych w saneczkarstwie na torach lodowych sztucznie mrożonych przebywa  w dniach 13 – 20 czerwca br. na zgrupowaniu szkoleniowym w Centralnym  Ośrodku Sportu  -  Ośrodku Przygotowań Olimpijskich we Władysławowie-Cetniewie.

Do Cetniewa przyjechali zawodnicy zawodniczki : Zuzanna Pieron, Oliwia Dawidowska Michał  Gancarczyk, Karol Warzybok, Cyprian Dybalski, Bartosz Dybalski i Jakub Miksiewicz. Zajęcia szkoleniowe prowadzą  Przemysław Pochłód – trener główny kadry narodowej juniorów młodszych i Tomasz Koćmierowski – trener, wicedyrektor SMS w Karpaczu. Założeniem zgrupowania jest połączenie go  ze zgrupowaniem kadry wojewódzkiej Dolnego Śląska  z udziałem zawodników Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Karpaczu. Grupa kadry wojewódzkiej, to zawodnicy powołani do rezerwy kadry narodowej junioròw młodszych. W sumie nad Bałtykiem trenuje 19 zawodniczek i  zawodników. Specjalistyczne ćwiczenia przygotowały też trenerki kadry wojewódzkiej  Marta Pochłód i Karolina Koćmierowska. Wykorzystując bardzo dobre wyposażenie infrastrukturalne ośrodka w Cetniewie, zajęcia odbywają  się  na stadionie lekkoatletycznym , gdzie zawodnicy doskonalą technikę startu saneczkowego z pomiarem czasu oraz międzyczasem, na plaży z wykorzystaniem przyrządów do treningu lekkiej atletyki oraz na siłowni, hali sportowej i na basenie. Oprócz realizacji  programu szkoleniowego, trenerzy przeprowadzają z zawodniczkami i zawodnikami rozmowy kształtujące ich osobowość, charakter, kulturę osobistą i zachowanie.

Wypełniając zalecenia Ministerstwa Sportu i Turystyki, uczestnikom zgrupowania  złożył wizytę Zbigniew Kumidor, główny specjalista ds. logistyki i kontaktów międzynarodowych PZSSan. Kadra szkoleniowa, zawodniczki i zawodnicy bardzo dobrze oceniają  warunki do treningu w COS OPO w Cetniewie oraz uzyskiwane efekty szkoleniowo-pedagogiczne.

Nad Bałtykiem polscy młodzi zawodnicy sięgają myślami, by w przyszłości pojechać na Zimowe Igrzyska Olimpijskie i godnie reprezentować Polskę.