budzik pzssan

Kadra Narodowa Juniorów Młodszych podczas testu przedolimpijskiego do IV ZMIO

14 lutego 2023, godz. 15:09

A A A

W dniach 29 stycznia – 13 lutego 2023 r. Kadra Narodowa Juniorów Młodszych przebywała na zgrupowaniu szkoleniowym  w koreańskim PyeongChang. Do Korei Południowej polecieli zawodniczki i zawodnicy  Oliwia Dawidowska, Zuzanna Jędrzejczyk, Emilia Nosal, Zuzanna Pieroń, Michał Gancarczyk, Karol Warzybok i Cyprian Dybalski.

W ramach międzynarodowego szkolenia mieli oni  okazję oddać pierwsze ślizgi na bardzo wymagającym obiekcie olimpijskim. Odbyły się zawody o Puchar Kontynentalny ,które zgromadziły na starcie liczne reprezentacje z kilkunastu  krajów. Zabrakło jedynie silnej reprezentacji niemieckiej. Podczas zawodów Pucharu Kontynentalnego bardzo dobrze spisali się reprezentanci Polski w sztafecie w składzie Oliwia Dawidowska, Michał Gancarczyk, Karol Warzybok i Cyprian Dybalski.  Debiutując, wywalczyli czwartą pozycję. Wyprzedzili dobrze znającą tor – sztafetę koreańską. USA i Ukraina nie ukończyły tej konkurencji. W dwójkach dziewcząt Zuzanna Jędrzejczyk i Zuzanna Pieroń zajęły  4 pozycję. Do podium jednak zabrakło sporo sekund. W rywalizacji jedynek dziewcząt najlepiej spisała się Oliwia Dawidowska zajmując 13 pozycję, na miejscu 15 sklasyfikowano Zuzannę Jędrzejczyk, 19 była Emilia Nosal. Zuzanna Pieroń ukończyła zawody na miejscu 30. W jedynkach chłopców  Michał Gancarczyk uplasował się na 19 pozycji. Trenerzy Przemysław Pochłód – trener główny Kadry Narodowej Juniorów Młodszych  i Tomasz Koćmierowski podkreślili, że zawodniczki i zawodnicy zdobyli bardzo cenne doświadczenie na torze olimpijskim, na którym za niecały rok odbędą się  IV Zimowe Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie. Wyjazd do Korei Południowej  na Puchar Kontynentalny/ Test Event przed Zimowymi Młodzieżowymi Igrzyskami Olimpijskimi został zrealizowany dzięki bardzo znaczącemu wsparciu Polskiego Komitetu Olimpijskiego ze środków Solidarności Olimpijskiej MKOl oraz częściowo w ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki.

zdjęcia przekazane : Przemysław Pochłód oraz     dzięki uprzejmości :   Jan Harnis