czas na polskie SANECZKARSTWO
budzik pzssan

Kwarantanna w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Karpaczu

20 marca 2020, godz. 19:57  

A A A

Walka z korawirusem to ciężki czas dla nas wszystkich dlatego podjęliśmy tak mi się wydaje właściwą decyzje, dzięki uprzejmości szkoły Mistrzostwa Sportowego w Karpaczu i  Pani dyrektor Bogusławy Kozłowskiej, która udostępniła internat na czas 14 dniowej kwarantanny  zawodnikom: Kaludia Domaradzka, Weronika Bryk, Anna Bryk, Patrycja Karaś, Arkadiusz Dybalski, Mateusz i Jakub Karaś, Kacper Tarnawski i jednemu trenerowi Przemysławowi Pochłód.

Wracając z zawodów Mistrzostw Polski seniorów w łotewskiej Siguldzie po głębokiej analizie i zaleceniach GIS oraz sekretarza  generalnego PZSSan Pana Janusza Tatery postanowiliśmy nie ryzykować zdrowia naszych rodzin i udać się do internatu szkoły SMS w Karpaczu na dobrowolną 14–dniową kwarantannę .

Podczas tego ciężkiego czasu nie podajemy się i odbywamy spotkania, czytamy książki, gramy w gry planszowe oraz organizujemy ognisko na terenie internatu. Zastosowaliśmy się do zasad sanepidu Jelenia Góra i codziennie jesteśmy weryfikowani przez policję czy w odpowiedni sposób zachowujemy kwarantannę. Dostaliśmy pozwolenie na organizowanie zgodnie z wytycznymi GIS, a także sanepidu zajęć sportowych i je realizujemy oraz odbywamy treningi na siłowni, bo taką posiadamy specjalnie dostosowaną dla saneczkarzy.  Dziękujemy rodzicom za przywożenie paczek z żywnością i dla wszystkich, którzy nas wspierają dzwoniąc lub wysyłając swoje poparcie za pośrednictwem Internetu. Miejmy nadzieje, że szybko wrócimy do normalnego funkcjonowania w szkole i na treningi. 

Trener Przemysław Pochłód
Galeria