czas na polskie SANECZKARSTWO
budzik pzssan

Międzynarodowa Federacja Sportów Saneczkowych FIL publikuje kalendarze sportowe na sezon 2023-24

18 kwietnia 2023, godz. 14:22  

A A A

Znane są już daty zawodów sportowych i  tory na których w sezonie 2023-24 będą startować seniorzy, juniorzy i juniorzy młodsi w saneczkarstwie na torach lodowych sztucznie mrożonych.

FIL opublikował kalendarze sportowe relatywnie wcześnie w porównaniu z poprzednimi  sezonami. Publikujemy najnowszą ich wersję. Najważniejsze zawody dla seniorów – 52 Mistrzostwa Świata odbędą się w dniach 22- 28 stycznia 2024 roku na niemieckim torze w Altenberg. Wcześniej, już w grudniu bieżącego roku  seniorzy będą rywalizować  za oceanem w zawodach 1 Pucharu Świata w Lake Placid w USA i w zawodach 2 PŚ w Whistler w Kanadzie. FIL – po kilku latach – powraca ponownie  z grudniowymi zawodami na kontynent amerykański. Podobnie miało to miejsce w ubiegłym sezonie. Zamiast w amerykańskim Lake Placid, zawody PŚ rozegrano wówczas na olimpijskim torze w Salt Lake City. Nadal na etapie odbudowy i gruntownego remontu znajduje się  kultowy dla saneczkarstwa, bobslejów i skeletonu niemiecki tor w Konigssee. Zdewastowany został latem 2021 roku przez potężną ulewę i wezbraną wodę. W najbliższym sezonie nie są planowane tam jeszcze żadne zawody. Nowością w kalendarzu FIL jest umiejscowienie aż dwóch ostatnich zawodów Pucharu Świata tj. 8 i 9  w łotewskiej Siguldzie.

Poniżej zamieszczamy też kalendarze juniorów i juniorów młodszych na sezon 2023-24. FIL jeszcze nie przesłał kalendarza dla saneczkarstwa na torach naturalnych.
Galeria