budzik pzssan

Miejsca punktowane Polaków podczas Mistrzostw Świata na torze naturalnym

12 lutego 2023, godz. 21:22

A A A

11 i 12 lutego br. odbyły się na torze naturalnym we włoskim zimowym kurorcie Deutschnofen Mistrzostwa Świata Seniorów. Polska reprezentacja wzięła udział w zawodach w składzie: Julia Płowy, Paulina Lipińska, Nikolas Dawidowski i Konrad Płonka.

Biorąc pod uwagę klasyfikację uzyskanych miejsc w Mistrzostwach Świata trzeba podkreślić punktowane miejsca : czwartą lokatę dwójki Nikolas Dawidowski, Konrad Płonka w kategorii wiekowej U-23, siódme miejsce drużyny w składzie Julia Płowy, Konrad Dawidowski, siódme miejsce dwójki Konrad Płonka, Nikolas Dawidowski oraz 8 miejsce Julii Płowy w kategorii U-23.W jedynkach kobiet Julia Płowy zajęła 12 miejsce a Paulina Lipińska była piętnasta. Podczas ostatnich MŚ w Umhausen w 2021 roku Julia była 15 a Paulina zajęła dalekie 24 miejsce. Postęp jest więc ewidentny. W wypadku Julii trzeba wyraźnie podkreślić, że tegoroczne 12 miejsce zdobyła w trudniejszych i zdecydowanie krótszych warunkach przygotowań. Z kolei Paulina – w porównaniu z jej wynikiem podczas MŚ 2021 - awansowała o dziewięć miejsc. Nikolas Dawidowski zajął 28 miejsce. Konrad Płonka był 29. Są jeszcze bardzo młodzi. W kategorii U-23 Paulina Lipińska zajęła 11 lokatę. Nikolas Dawidowski został sklasyfikowany na 17 pozycji a Konrad Płonka na 18 miejscu. Występ we Włoszech Polaków przyniósł znaczącą ilość miejsc punktowanych w pierwszej ósemce. Frekwencją w zawodach i statystyką zajmuje się FIL.