czas na polskie SANECZKARSTWO
budzik pzssan

Miła niespodzianka - piąte miejsce polskiej sztafety w Umhausen

17 lutego 2020, godz. 10:42  

A A A

Bardzo dobry występ podczas Pucharu Świata seniorów na naturalnym torze w austriackim Umhausen zanotowali polscy reprezentanci. Miłą niespodziankę sprawiła sztafeta w składzie Julia Płowy i Adam Jedrzejko która zajęła bardzo wysokie piąte miejsce.

Przed naszymi reprezentantami uplasowały się tylko ekipy z Austrii, Włoch, Rosji i Niemiec. W dwójkach mężczyzn Adam Jędrzejko z Konradem Stano zajęła wysokie 8 miejsce. W jedynakch kobiet Julia Płowy uplasowała się na 12 miejscu, a wśród mężczyzn Adam Jedrzejko był 16. W Pucharze narodów Szymon Majdak zajął 9 miejsce.

Warto w tym miejscu nadmienić, iż tor w Umhausen nie należy do łatwych. Jego długość wynosi 1036 metrów. Posiada 21 zakrętów, a nachylenie wynosi 11%. Saneczkarstwo na torach naturalnych jest niezwykle popularne w Austrii i we Włoszech. W Polsce aktualnie nie posiadamy ani jednego toru wyczynowego do uprawiania tej dyscypliny sportu, a jeszcze 30 lat temu byliśmy potegą, a saneczkarstwo na torach naturalnie mrozonych było także dyscypliną olimpijska. Nie pomaga nam także zmiana klimatu, która nie pozwala na mrożenie torów naturalnych. Stąd tym większe uznanie dla naszych reprezentantów.