budzik pzssan

Mistrzostwa Świata Juniorów - drogowskaz z napisem "przyszłość"

24 lutego 2020, godz. 06:57

A A A

Mistrzostwa Świata Juniorów w niemieckim Oberhof były ostatnimi zawodami w sezonie 2019-20 w kategorii juniorów. Mogli w nich wziąć udział również  juniorzy młodsi.

W zawodach uczestniczyła polska reprezentacja w składzie:  Klaudia Domaradzka z MKS Karkonosze – Sporty Zimowe, która przyleciała do Niemiec bezpośrednio z Mistrzostw Świata seniorów w Soczi, nasza „olimpijska”  trójka młodych zawodników  z St. Moritz : juniorka młodsza, Anna Bryk  ( jedynki ) z MKS Karkonosze- Sporty Zimowe, juniorzy młodsi Kacper Imiołek i Łukasz Maćkała ( dwójki ) z UKS Nowiny Wielkie. W Oberhof wystartowała także dwójka juniorów Jakub i Mateusz Karasiowie z MKS Karkonosze -Sporty Zimowe.

Klaudia Domaradzka zjechała na swoim stabilnym poziomie i zajęła jedenaste miejsce tracąc siedemset szesnaście tysięcznych sekundy do zdobywczyni złotego medalu reprezentantki  Niemiec Jessiki Degenhardt. Anna Bryk została sklasyfikowana na dwudziestym piątym miejscu. Zawodniczka MKS Karkonosze Sporty Zimowe- Jelenia Góra będąc jeszcze juniorką młodszą awansowała do finałowego drugiego ślizgu. Swą postawą stwarza przesłanki, by w najbliższych latach stać się wartościową zawodniczką w kategorii juniorek a być może seniorek.

Polscy juniorzy młodsi Kacper Imiołek i Łukasz Maćkała  zajęli dwunaste miejsce przegrywając ze złotymi medalistami z Rosji o  sekundę siedemset dwadzieścia jeden tysięcznych. Starsi od nich Jakub i Mateusz Karasiowie mający status juniorów zajęli czternaste miejsce plasując się za zwycięzcami  o  sekundę  dziewięćset pięćdziesiąt pięć tysięcznych. Obie polskie dwójki dzieliła nieduża różnica dwustu trzydziestu czterech tysięcznych sekundy.

Cały sezon 2019-20, pucharowe zawody rozgrywane w kategorii juniorów i juniorów młodszych oraz wyniki z MŚ juniorów na pewno są przedmiotem analizy szkoleniowców Andrzeja Śmierzchalskiego i  Lesława Poręby a także trenera kadry seniorów Marka Skowrońskiego. Wszyscy patrzą na drogowskaz z kierunkiem i napisem : „przyszłość”.