budzik pzssan

Mistrzostwa Świata w Soczi - na trudnym olimpijskim torze

15 lutego 2020, godz. 18:30

A A A

Olimpijski tor w Soczi należy do najnowocześniejszych na  świecie. Ma długość 1384 metrów. Jako jedyny charakteryzuje się aż trzema podjazdami. Wymaga więc od zawodników pokonania piętnastu zakrętów i  dużo doświadczenia. Projektowali go rosyjscy architekci  z myślą o sukcesach gospodarzy podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2014. Czy tylko ? …

49 Mistrzostwa Świata FIL rozpoczęły się  w konkurencji  sprintów. Nasza dwójka  Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zajęła dobre dziesiąte miejsce. Występ w rywalizacji dwójek zakończyli na trzynastym miejscu.

Klaudia Domaradzka w maju będzie zdawać maturę. W śnieżnym Soczi zaprezentowała się  bardzo obiecująco. W  klasyfikacji Młodzieżowych Mistrzostw Świata  została sklasyfikowana na bardzo dobrym jedenastym miejscu. W konkurencji jedynek zajęła 22 miejsce. Bardzo niedużo zabrakło, by wystartowała w drugim finałowym ślizgu, w którym rywalizowało dwadzieścia zawodniczek. A tam…kto wie.. Klaudia jest odważna. Mądrze i dynamicznie zjeżdżając  być może osiągnęłaby jeszcze lepszą pozycję niż finałową dwudziestą. Ten obiecujący wynik daje nie tylko trenerowi Markowi Skowrońskiemu nadzieję , że zawodniczka spełni oczekiwania w jutrzejszej sztafecie. Czekamy wszyscy na jutrzejszy dobry występ Mateusza w jedynkach i Wojtka, Jakuba, Mateusza i Klaudii w sztafecie.

W Soczi  teraz śnieg …  a  podczas matur zakwitną w Polsce kasztany.