Polskiego Związku Sportów Saneczkowych


Mistrzostwa Świata w Winterberg (Niemcy) 25-27.01.2019

Bardzo udany start zaliczyli polscy reprezentanci na Mistrzostwach Świata na torze lodowym w Winterbergu (Niemcy). W trudnych warunkach, przy padającym śniegu i deszczu wywalczyli cenne pozycje.
Sztafeta w składzie Ewa Kuls-Kusyk, Mateusz Sochowicz, Wojciech Chmielewski, Jakub Kowalewski, po pasjonującej walce wywalczyli 7. miejsce. Dwójka Wojciech Chmielewski z Jakubem Kowalewskim zajęli 8. miejsce (w sprincie byli na 10 miejscu). W jedynkach mężczyzn bardzo dobry wynik uzyskał Mateusz Sochowicz, który uplasował się na 19. miejscu, niewiele tracąc czasowo do 15. miejsca, Maciej Kurowski zajął 24. miejsce. Wśród pań Ewa Kuls-Kusyk była 25., Natalia Wojtuściszyn 26., a juniorka Natalia Domaradzka była 29. Najmłodsi w naszej ekipie wywalczyli też bardzo cenne miejsca w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata do 23 lat. Mateusz Sochowicz wywalczył 5. miejsce, a Klaudia Domaradzka uplasowała się na 7. miejscu, co było wielka niespodzianką. Serdecznie gratulujemy!
Wiadomości
|
05 czerwca 2026, godz. 19:30 "Testament Prezesa" - wystąpienie dr Zdzisława Ingielewicza na WSWZ w dniu 30 maja 2026 |
|
03 czerwca 2026, godz. 07:37 Nowe władze Polskiego Związku Sportów Saneczkowych wybrane na kadencję 2026-2030 |
|
26 kwietnia 2026, godz. 16:45 Ogłoszenie konkursu na trenera głównego kadry narodowej seniorów w saneczkarstwie do ZIO |
|
21 kwietnia 2026, godz. 16:51 MP Juniorów i Juniorów Młodszych w saneczkarstwie alpejskim ( naturalnym ) z letnimi nakładkami |
|
15 kwietnia 2026, godz. 19:29 Kalendarz FIL na sezon 2026-27 |