budzik pzssan

Na austriackim torze w Igls rozpoczęto sezon startowy 2022/23

06 grudnia 2022, godz. 16:22

A A A

Sezon poolimpijski został rozpoczęty. Celem zmagań sportowych w najbliższych sezonach będą zawody olimpijskie w 2026 roku w Cortina d'Ampezzo. Tylko tak trzeba patrzeć na zadania  sportowe kadry narodowej w saneczkarstwie na torach lodowych sztucznie mrożonych na najbliższe sezony.

Na austriackim torze w Igls rozegrane zostały 2 i 3 grudnia  pierwsze zawody Pucharu Świata. Dwójka w składzie Wojciech Chmielewski, Jakub Kowalewski  zajęła dwunaste miejsce. W rywalizacji jedynek męskich Mateusz Sochowicz   uplasował się na 24 miejscu a w Pucharze Narodów był piętnasty.  Ciekawie zaczęła się konkurencja jedynek kobiet. Klaudia Domaradzka  w PŚ zajęła 24 miejsce. Natalia Jamróz uplasowała się tuż za Klaudią na 25 miejscu. W Pucharze Narodów Klaudia była szesnasta. Natalia dwudziesta czwarta.  W  nowej konkurencji wprowadzonej przez FIL - w  dwójkach kobiet Nikola Domowicz i Dominika Piwkowska nie ukończyły drugiego ślizgu. Konkurencja ta jest zaplanowana do programu Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Cortina d'Ampezzo. Młody nasz zawodnik Mateusz Trojga zajął w Pucharze Narodów 26 pozycję. Po startach w Austrii saneczkarze  będą startować w Kanadzie i USA  na  olimpijskich torach w Whistler ( drugi Puchar Świata ) i Park City ( trzeci Puchar Świata ).