czas na polskie SANECZKARSTWO
budzik pzssan

Po zawodach Pucharu Świata w Innsbrucku - choinka w Polsce

20 grudnia 2021, godz. 05:00  

A A A

Polscy zawodnicy startujący w miniony weekend w zawodach Pucharu Świata w Innsbrucku nie sprawili „prezentów pod choinkę”.

Dwójka Wojciech Chmielewski,  Jakub Kowalewski  przerwała passę dobrych występów i z trzykrotnej wcześniej osiąganej  dziewiątej  lokaty tym razem spadła na  szesnastą. Nie popisali się też mistrzowie świata Niemcy Eggert, Benecken zajmując odległe trzynaste miejsce. Dlatego Polacy stracili do nich tylko 116 tysięcznych sekundy. Warto jednak podkreślić, że Wojtek i Jakub na pierwszym odcinku pomiaru czasu mieli czwarty  wynik a w drugim ślizgu osiągnęli znakomity  drugi czas. Potem sukcesywnie tracili na prędkości ślizgu i szanse na dobry wynik.

Nasze zawodniczki startujące w konkurencji jedynek nadal nie uzyskały w tym sezonie kwalifikacji do zawodów finałowych Pucharu Świata. W Pucharze Narodów Klaudia Domaradzka zajęła 22  lokatę. Do kwalifikacji zabrakło niewiele : 167 tysięcznych sekundy. Natalia  Jamróz – po niefortunnym ślizgu – była czterdziesta druga. Kacper Tarnawski tym razem też nie zakwalifikował się do zawodów finałowych i zajął 33 miejsce w Pucharze Narodów. Tym razem w programie Pucharu Świata  nie było rozgrywanej konkurencji sztafet. Po zawodach Pucharu Świata w Innsbrucku, Polska reprezentacja wraca do Polski. Wszyscy spędzą Święta Bożego Narodzenia w kraju. Tuż po Świętach udadzą się do Winterbergu do Niemiec, gdzie 1 i 2  stycznia 2022 roku odbędą  kolejne zawody Pucharu Świata – przedostatnie podczas których będą uzyskiwać punkty  kwalifikacyjne przed Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi Pekin 2022.

Wyniki  z  PŚ  w  Innsbrucku

dwójki

https://www.fil-luge.org/cdn/uploads/wc-doubles-innsbruck-result-2nd-run.pdf

Puchar Narodów - kobiety

https://www.fil-luge.org/cdn/uploads/nationscup-women-innsbruck-result.pdf

Puchar Narodów - mężczyźni

https://www.fil-luge.org/cdn/uploads/nationscup-men-innsbruck-result.pdf