czas na polskie SANECZKARSTWO
budzik pzssan

Polska sztafeta na piątym miejscu w zawodach Pucharu Świata w St. Moritz- Celerina

19 lutego 2023, godz. 15:07

A A A

Bardzo dobre piąte miejsce zajęła w zawodach Pucharu Świata w St. Moritz polska sztafeta. To już drugi raz w tym sezonie Polacy zdobyli tak wysokie miejsce.

Pierwszy raz było to w Siguldzie 8 stycznia 2023 roku. W klasyfikacji generalnej od Polaków lepsze są obecnie  jedynie drużyny Niemiec, Łotwy USA, Włoch  i Austrii. Zdobyte do tej pory 206 punktów może być powiększone w ostatnich zawodach Pucharu Świata za tydzień. Stabilną formę prezentuje młody  zawodnik Arkadiusz Trojga. W St. Moritz zajął 21 miejsce. W klasyfikacji generalnej jest dwudziesty szósty. Klaudia Domaradzka w St. Moritz zajęła też 21 miejsce. W klasyfikacji generalnej jest dwudziesta. To progres. W każdym z ośmiu Pucharów Świata  zdobywała punkty.  Dwójka Wojciech Chmielewski, Jakub Kowalewski zostali sklasyfikowani w St. Moritz na trzynastym miejscu. W klasyfikacji ogólnej są na dwunastej pozycji. W każdych z ośmiu zawodów Pucharu Świata – tak jak Klaudia- też zdobywali punkty. Są bardzo silnym ogniwem sztafety, często decydując o jej ostatecznym miejscu i nadrabiając setne sekundy. Dwójka kobieca Nikola Domowicz i Dominika Piwkowska zajęły na szwajcarskim torze dziewiąte miejsce. Tak jak dwójka męska w klasyfikacji generalnej są na dwunastym miejscu. Konkurencja dwójek kobiet ma specyfikę rozwijającą się i może przynieść oczekiwane przez FIL  rezultaty. Za tydzień odbędą się ostatnie zawody  dziewiątego Pucharu Świata  w Winterberg.