czas na polskie SANECZKARSTWO
budzik pzssan

Ponad stu zawodników uczciło pamięć Mariusza Warzyboka w IV Memoriale

25 września 2019, godz. 20:12  

A A A

Memoriał im,Mariusza Warzyboka w zawodach saneczkowych na sankorolkach nabiera coraz większego rozmachu.

IV edycja została zorganizowana w dniach 20 – 21 września br. na asfaltowej drodze przy  Transgranicznym Centrum Turystyki Aktywnej w Jeleniej Górze-Sobieszowie. W zawodach wzięło udział ponad stu uczestników w kategoriach młodzik, junior młodszy, junior,senior i masters. Zawodnicy oddawali dwa ślizgi. O zajętym miejscu decydował łączny czas przejazdów. Równolegle z rywalizacją starszych kategorii wiekowych na dystansie ok. 250 m odbyły się też zawody dla małych dzieci. Organizatorem był MKS Karkonosze Sporty Zimowe – Jelenia Góra. Wielki wysiłek organizacyjny włożyła tak jak w ubiegłych latach p. Monika Pawlak-Warzybok. Śmiało można napisać, że bez niej ta impreza nie byłaby urealniona.

To memoriał mojego taty - dla mnie to wyjątkowa impreza - powiedział Karol Warzybok z MKS Karkonosze Sporty Zimowe. - To miłe, że zawodnicy z całej Polski chcą przyjechać do Jeleniej Góry i uprawiać z nami tę piękną, aczkolwiek rzadko spotykaną dyscyplinę - dodał Karol.

Była to świetna popularyzacja saneczkarstwa w każdej kategorii wiekowej. Na zawody przyjechali też seniorzy kadry narodowej Wojciech Chmielewski, Jakub Kowalewski, Mateusz Sochowicz, Kacper Tarnawski i Klaudia Domaradzka. W zawodach wzięli udział zawodnicy z klubów  MKS Karkonosze Sporty Zimowe -Jelenia Góra, Śnieżka Karpacz, UKS Nowiny Wielkie, UKS Tajfun Nowy Sącz,  oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 15 z Jeleniej Góry – Sobieszowa. Zmagania młodych saneczkarzy zaszczycił swą obecnością Pan Prezydent Miasta Jeleniej Góry Jerzy Łużniak, który wręczał nagrody.

„Bardzo dobrze, że w Sobieszowie mówi się o sankach zimą i latem. Mam nadzieję, że ten sport będzie coraz bardziej popularny, bo zmieniamy plan zagospodarowania przestrzennego i wybudujemy tu tor saneczkowy” - zapewnił Jerzy Łużniak, Prezydent Jeleniej Góry.

MKS Karkonosze – Sporty Zimowe skierował uroczyste podziękowanie  słynnemu trenerowi Edwardowi Maziarzowi za wieloletnią pracę trenerską i wyszkolenie ogromnej rzeszy zawodników olimpijczyków i mistrzów Polski. Po zakończeniu kariery piękne podziękowanie otrzymał też Maciej Kurowski za reprezentowanie MKS Karkonosze - Sporty Zimowe na arenie Polski i świata. Maciej Kurowski – „To wspaniała inicjatywa a  dla środowiska saneczkowego  okazja do spotkań. Dla starszych zawodników do ciągłego kontaktu ze sportem. Dla mnie, jako świeżo upieczonego weterana saneczkarstwa - to fajna opcja, żeby spotkać dawnych kolegów z Kadry Narodowej. Jest Marcin Piekarski i  Grzegorz Piekarski. Budujmy tor saneczkowy, bo on tu powinien być już 10 lat temu” . Maciej Kurowski  po minionym sezonie zakończył karierę zawodniczą  szybko znalazł nowe zajęcie i będzie szefem międzynarodowej grupy saneczkowej seniorów.

Następna piąta już edycja memoriału odbędzie się w trzeci weekend 2020 roku.

Organizator : MKS Karkonosze Sporty Zimowe -Jelenia Góra

Dofinansowanie   Polski Związek Sportów Saneczkowych

Honorowy Patronat Prezydenta Miasta Jeleniej Góry – Pana Jerzego  Łużniaka

Mariusz   Warzybok   1974 -2011

Zawodnik klubu sportowego   Śnieżka Karpacz

Wraz ze swoim partnerem saneczkowym Arturem Petyniakiem zdobyli

I miejsce  na  Spartakiadzie Młodzieży

III miejsce na  Mistrzostwach Polski  juniorów

III miejsce na   Mistrzostwach Polski  seniorów

VII miejsce na Mistrzostwach Świata  juniorów

Serwis fotograficzny organizatora IV Memoriału im. Mariusza Warzyboka dostępny TUTAJ.
Galeria