czas na polskie SANECZKARSTWO
budzik pzssan

Posiedzenie Zarządu PZSSan w Karpaczu

05 maja 2023, godz. 10:34  

A A A

W dniu 26 kwietnia br. w  Karpaczu odbyło się wyjazdowe posiedzenie Zarządu PZSSan połączone z naradą kadry szkoleniowej związku.

W dniu 26 kwietnia br. w  Karpaczu  odbyło się wyjazdowe posiedzenie Zarządu PZSSan połączone z naradą kadry szkoleniowej związku. W posiedzeniu Zarządu uczestniczyli także dr praw Michał Kuliński – przewodniczący Rady Patronackiej PZSSan, członek Sądu Arbitrażowego Światowej Federacji Saneczkowej (FIL), dr inż. arch. Piotr Łabowicz – członek Rady Patronackiej PZSSan, Generalny Projektant PERBO Group Kraków i mgr inż. arch. Marcin Kulpa – członek Komisji Homologacyjnej PZSSan, pracownik naukowo-dydaktyczny Instytutu Projektowania Architektonicznego Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Gościem specjalnym był Radosław Jęcek – burmistrz Karpacza.

Głównym celem bezpośredniego spotkania kadry zarządzającej polskim saneczkarstwem było m.in. dokonanie oceny startów reprezentantów Polski w saneczkarstwie na torach lodowych sztucznie mrożonych i naturalnych w sezonie 2022/23, zatwierdzenie składów osobowych kadr narodowych, planów szkoleniowych i startów w rywalizacji międzynarodowej na najbliższy sezon, omówienie realnych perspektyw rozwoju saneczkarstwa w Polsce oraz skoordynowania planów szkoleniowych wszystkich grup wiekowych poczynając od juniorów młodszych, a kończąc na seniorach

Prezes PZSSan dr Zdzisław Ingielewicz wyraził  zadowolenie z możliwości bezpośredniego spotkania najważniejszych osób odpowiadających za polskie olimpijskie i nieolimpijskie saneczkarstwo. Podziękował wszystkim obecnym za oddaną pracę w trudnym poolimpijskim okresie startowym .

Zarząd zatwierdził sprawozdanie z przebiegu i wynikach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Starym Smokowcu (Słowacja) oraz z Mistrzostw Polski na torze naturalnym w Muszynie Złockie. Zapoznał się z informacją o stanie zaawansowania prac dotyczących budowy torów kompozytowych w Karpaczu, Głuchołazach i Marcinkowicach oraz ścieżki startowej sztucznie mrożonej przy Hali Lodowej w Krynicy Zdrój. Dokonał oceny sezony startowego seniorów juniorów i juniorów młodszych na torach lodowych sztucznie i naturalnie mrożonych oraz programy przygotowań do kolejnego sezonu 2023/24. Uznano, że bardzo intensywny sezon czeka kadrę seniorów, którzy rywalizację w ramach Pucharów Świata rozpoczną w grudniu br. startem na olimpijskich torach w Lake Placid (USA) i Whister (CAN) oraz juniorów młodszych, którzy będą ubiegać się o zdobycie kwalifikacji do przyszłorocznych Zimowych Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich na olimpijskim torze w PyeongChang.

Zarząd zatwierdził materiały na Walne Sprawozdawcze Zgromadzenie Delegatów Polskiego Związku Sportów Saneczkowych w dniu 26 czerwca 2023 roku w Warszawie: projekt Regulaminu i Porządku Obrad, sprawozdanie organizacyjne, sportowe i finansowe.

Prezes PZSSan wyraził uznanie władzom samorządowym Karpacza wręczając burmistrzowi Radosławowi Jęckowi specjalny honorowy dyplom za wytrwałość w staraniach  doprowadzenia prac formalno-prawnych, logistycznych i projektowych budowy pierwszego w Polsce toru kompozytowe na Górze Saneczkowej w Karpaczu.