Polskiego Związku Sportów Saneczkowych


Powrót Mateusza Sochowicza na tor lodowy

Trwa „wyścig z czasem ” Mateusza Sochowicza na powrót do olimpijskiego ścigania po koszmarnym wypadku podczas treningu przed pierwszym Pucharem Świata w Chinach na torze w Yanqing.
Po intensywnej rehabilitacji w Klinice Medycyny Ruchu Rehasport w Poznaniu w dniu 12.01.br. powrócił na tor w niemieckim Oberhof. Oddał pierwsze trzy ślizgi treningowe z obniżonego startu. Dzisiaj i jutro kolejne. Najprawdopodobniej jeszcze nie wystartuje w najbliższym Pucharze Świata w Oberhof, ale jeśli wszystko ułoży się „sportowo pomyślnie” to ma szanse wystartować w Mistrzostwach Europy w szwajcarskim St. Moritz. Kwalifikację olimpijską ma już zapewnioną, o czym oficjalnie poinformował FIL. O tym czy wystartuje podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie zadecyduje Jego zdrowie i dyspozycja sportowa na torze w Oberhof i St. Moritz, pozytywna rekomendacja głównego trenera kadry Marka Skowrońskiego i Zarządu PZSSan, który w dniu 15 stycznia br., musi podjąć stosowną Uchwałę i przesłać ją do Zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego, który powoła imienny skład reprezentacji Polski na ZIO w Pekinie. Powodzenia.
Zdjęcia: K. Domaradzka i M. Skowroński
Wiadomości
|
29 października 2025, godz. 17:05 Kadra seniorów na olimpijskim torze w Cortina |
|
20 października 2025, godz. 15:33 MP Juniorów i Juniorów Młodszych w saneczkarstwie alpejskim ( naturalnym ) z letnimi nakładkami |
|
07 października 2025, godz. 18:29 Obchody Jubileuszu 80-lecia Dolnośląskiego Zespołu Szkół w Karpaczu |
|
29 września 2025, godz. 11:31 Piękny jubileuszowy X Memoriał im. Mariusza Warzyboka |
|
02 września 2025, godz. 19:56 Saneczkowo-tubingowy tor igielitowy stymulatorem zainteresowania saneczkarstwem w gminie Poświętne |