czas na polskie SANECZKARSTWO
budzik pzssan

Pracowite lato kadry narodowej seniorów

22 czerwca 2020, godz. 07:35  

A A A

W dniach  15 – 19  czerwca br. na obiektach Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Karpaczu realizowana jest kolejna  przed sezonem startowym letnia konsultacja szkoleniowa kadry narodowej  seniorów w saneczkarstwie na torach lodowych sztucznie mrożonych.

W konsultacji biorą udział : Wojciech  Chmielewski, Jakub  Kowalewski, Mateusz  Sochowicz, Kacper Tarnawski Klaudia Domaradzka, Natalia Jamróz oraz trenerzy/fizjoterapeuci Paweł Zimoń, Patryk Przerywacz i Marta Witek. Fizjoterapeuci skupiają się tym razem na zaaplikowaniu naszym zawodnikom ćwiczeń wzmacniających mięśnie, poprawę wzorców ruchowych i postawy. Kadra korzysta z pełnej opieki fizjoterapeutów oraz dużej życzliwości dyrekcji Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

Trener  kadry narodowej seniorów  Marek Skowroński przebywa w Niemczech na  zaproszenie  Niemieckiej Federacji Saneczkowej celem przeprowadzenia odłożonej przez wybuch pandemii koronawirusa  konsultacji szkoleniowej z trenerami kadry niemieckiej w sprawie organizacji tegorocznych wspólnych szkoleń kadr narodowych na lodowych torach niemieckich sztucznie mrożonych w ramach bilateralnego „Programu Partnerskiego”.  W trakcie pobytu  przeprowadzi także prace modernizacyjne przy sprzęcie przygotowywanym przez stronę niemiecką dla naszych zawodników na sezon 2020-2021. Przygotowywane są   z dostosowaniem do sylwetek zawodników  sanki jedynki dla Mateusza Sochowicza i  dla  dwójki Wojciech  Chmielewski, Jakub  Kowalewski. Do Niemiec po konsultacji w Karpaczu dołączy do trenera głównego kadry seniorów  Mateusz Sochowicz i będzie uczestniczył w pracach konsultacyjnych przy nowym sprzęcie. Kolejne zgrupowanie szkoleniowe kadry seniorów zaplanowane jest w terminie   2 – 6 lipca 2020 w Oberhof w Niemczech. Będzie ukierunkowane na ćwiczenia z wieży startowej sztucznie mrożonej. Natomiast w terminie  14 – 28 lipca br. nasi seniorzy udadzą się do Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Wałczu. Do zgrupowania seniorów dołączy także kadra narodowa juniorów. Kierownictwo Centralnego Ośrodka Sportu potwierdziło dla PZSSan miejsca w tym ośrodku.

Wiadomości

21 lutego 2024, godz. 10:30
Mistrzostwa Świata Juniorów w Lillehammer
18 lutego 2024, godz. 13:42
Zawody 7 Pucharu Świata w Oberhof
12 lutego 2024, godz. 13:15
Zawody 6 Pucharu Świata w Oberhof
06 lutego 2024, godz. 17:24
Mistrzostwa Europy Juniorów w St. Moritz.
04 lutego 2024, godz. 18:56
Z chodników... na zawody Pucharu Świata w Altenbergu

Zobacz wszystkie