czas na polskie SANECZKARSTWO
budzik pzssan

Program MKDNiS realizowany jest już m.in. w Jeleniej Górze

10 czerwca 2021, godz. 06:26  

A A A

Polski Związek Sportów Saneczkowych długo zabiegał o udział w tym programie. Kolejne etapy są i będą w tym roku realizowane przez dziesięć polskich klubów saneczkowych. Pierwszy cząstkowy raport został przesłany z zajęć w Jeleniej Górze.

MKS Karkonosze-Sporty Zimowe w ramach programu Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu  w zakresie realizacji zadania „Projekty upowszechniania sportu dzieci i młodzieży realizowane przez polskie związki sportowe”, pod nazwą: „Z podwórka na Zimowe Igrzyska Olimpijskie - szukamy uzdolnionych sportowo młodych saneczkarzy” promuje saneczkarstwo wśród uczniów klas trzecich Szkoły Podstawowej nr 15 w Jeleniej Górze.

Dzieci i uczniowie, którzy choć raz poczuli saneczkarskiego bakcyla wiedzą, że Sylwester Poniatowski i Monika Pawlak-Warzybok mają duży dar przekonywania do tej dyscypliny sportu. Podstawą zajęć była nauka jazdy na sankorolkach i …uśmiech każdej uczennicy i ucznia. Monika Pawlak-Warzybok zadała sobie wymowne pytanie : - może to właśnie wśród tych dzieci znajduje się przyszły kadrowicz i reprezentant Polski?