budzik pzssan

Puchar Świata w Altenbergu - do Zimowych Igrzysk Olimpijskich tylko 53 dni

12 grudnia 2021, godz. 18:54

A A A

Na niemieckim torze w Altenbergu rozegrane zostały zawody  czwartego Pucharu Świata  FIL. Tym samym został przekroczony półmetek uzyskiwania kwalifikacji olimpijskich na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie.

Po raz trzeci  dwójka Wojciech Chmielewski, Jakub Kowalewski zajęła dziewiąte miejsce w tegorocznych zawodach Pucharu Świata. Stabilizacja dobrej formy sukcesywnie jest przez nich  potwierdzana. Ich występ w drużynie również był kluczowy dla wyniku, jaki polska czwórka uzyskała zajmując dziewiątą lokatę. Kończąc swą zmianę Kacper Tarnawski  miał  ponad  sekundę i czterdzieści setnych straty  do bezpośredniego rywala Ukrainy. Wojtek i Jakub  zniwelowali  tę stratę aż o ponad sekundę do  tylko  385 tysięcznych  sekundy. Do ósmej Rumunii  polska drużyna straciła 248 tysięcznych sekundy. Czy siódme miejsce byłoby osiągalne gdyby startował Mateusz Sochowicz ?  - Każdy sympatyk saneczkarstwa w Polsce ma prawo do każdej odpowiedzi. Na pewno każdy chce, by  Mateusz przeszedł  jak najszybszy i najbardziej skuteczny proces rehabilitacji. Zawodnicy polskiej kadry narodowej pozdrawiali go z Altenbergu plakatem ze zdjęciem i napisem „Go Mewa 2022”.

W jedynkach mężczyzn po raz pierwszy w tym sezonie Kacper Tarnawski  przebił się przez Puchar Narodów i uzyskał kwalifikację do  zawodów finałowych Pucharu Świata, w których ostatecznie został sklasyfikowany  na  30  miejscu. Jest to wynikowy progres. Nasze zawodniczki  Klaudia Domaradzka i Natalia Jamróz gromadzą punkty w Pucharze Narodów, ale jeszcze nie udało im się zakwalifikować do zawodów finałowych. W Altenbergu Klaudia w Pucharze Narodów  była  23  a Natalia  26.  Następne zawody Pucharu Świata  - i ostatnie przed Świętami Bożego Narodzenia  - odbędą się w najbliższą sobotę i niedzielę w  austriackim Igls. Do ceremonii otwarcia  Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie pozostało  już tylko 53 dni. Do olimpijskich zawodów drużynowych zaplanowanych na 10 lutego 2022 roku pozostało więc już mniej niż dwa miesiące…