czas na polskie SANECZKARSTWO
budzik pzssan

Seniorzy ponownie na konsultacji szkoleniowej w Karpaczu

26 maja 2020, godz. 14:42  

A A A

W dniach 25 – 29 maja br. na obiektach Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Karpaczu realizowana jest druga majowa konsultacja kadry narodowej  seniorów w saneczkarstwie na torach lodowych sztucznie mrożonych.

W konsultacji biorą udział : Wojciech  Chmielewski, Jakub  Kowalewski, Mateusz  Sochowicz, Kacper Tarnawski Klaudia Domaradzka, Natalia Jamróz oraz trenerzy/fizjoterapeuci Paweł Zimoń, Patryk Przerywacz i Marta Witek.

Patryk Przerywacz – fizjoterapeuta podkreśla, że na obecnym etapie przygotowań do zimowego sezonu proponowane są  naszym zawodnikom  ćwiczenia wzmacniające siłę i specjalistyczną stabilizację. 

Z uwagi na duże opady deszczu, zajęcia najczęściej prowadzone są w hali Szkoły Mistrzostwa Sportowego w sposób bezpieczny i przy uwzględnieniu wszystkich obowiązujących przepisów  wprowadzonych przez Ministra Zdrowia i Ministra Sportu. Kadra posiada niezbędne środki do dezynfekcji sprzętu do ćwiczeń i  maseczki. W zależności od jednostki treningowej, treningi odbywają się w podziale na mniejsze  grupy tak jak miało to miejsce w okresie 12 – 16 maja br. Następne zgrupowanie szkoleniowe zaplanowane jest w dniach 2 – 6 lipca 2020 w Oberhof w Niemczech, jeśli przepisy na to pozwolą. Uzależnione jest jednak ono  od możliwości, jakie będą w Niemczech i ogólnej sytuacji epidemiologicznej. PZSSan wystąpił też z aplikacją o możliwość zrealizowania zgrupowania szkoleniowego w okresie 14 – 28 lipca br.  w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu. Z uwagi na inne niż dotychczas procedury, oczekujemy na pozytywną decyzję ze strony Centralnego Ośrodka Sportu i Centralnego Ośrodka Medycyny Sportowej.