czas na polskie SANECZKARSTWO
budzik pzssan

Spotkanie z autorem nowego logotypu PZSSan

26 listopada 2018, godz. 07:41  

A A A

Z pewnością wielu z Państwa jest ciekawych kto opracował nowe logo Polskiego Związku Sportów Saneczkowych? A warto takie fakty dokumentować, tym bardziej, że nie wiemy do dnia dzisiejszego komu zawdzięczamy opracowanie poprzedniego, już „historycznego” logotypu.

Autorem nowego, nowoczesnego logotypu PZSSan jest inż. Bogdan Soboń z Wierzchosławic , miejsca urodzenia m.in. Wincentego Witosa, działacza ruchu ludowego, trzykrotnego premiera II Rzeczypospolitej. Bardzo się cieszymy, że nowe logo, które ma być także impulsem do rozwoju naszej dyscypliny sportu, powstało w 100 lecie Odzyskania Niepodległości Polski.

Pan Bogdań Soboń wygrał konkurs na opracowanie nowego loga PZSSan na platformie konkursowej Corton.pl. Do konkursu zgłoszono 105 projektów. Odnotowano 2119 wyświetleń osób zainteresowanych konkursem. Logo zostało wybrane przez Zwyczajne Sprawozdawczo-Wyborcze Zgromadzenie Delegatów Polskiego Związku Sportów Saneczkowych w dniu 9 czerwca 2018 roku. Podczas spotkania z sekretarzem generalnym  PZSSan Januszem Taterą w odpowiedzi na pytanie powiedział skromnie "z wykształcenia jestem inżynierem. Grafiką zajmuję się hobbystycznie. Lubię rywalizację dlatego też wystawiam swoje projekty w konkursach graficznych, jest to również pewien sposób na weryfikację swoich możliwości. Praca nad nowym logotypem dla PZSSan sprawiła mi wiele przyjemności, a świadomość, że moje logo wygrało konkurs i będzie służyć saneczkarzom napawa mnie dumą. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w proces wyboru nowego logotypu za uznanie, zawodnikom zaś mocno kibicuję!”.   

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i bardzo dziękujemy.

Wiadomości

21 lutego 2024, godz. 10:30
Mistrzostwa Świata Juniorów w Lillehammer
18 lutego 2024, godz. 13:42
Zawody 7 Pucharu Świata w Oberhof
12 lutego 2024, godz. 13:15
Zawody 6 Pucharu Świata w Oberhof
06 lutego 2024, godz. 17:24
Mistrzostwa Europy Juniorów w St. Moritz.
04 lutego 2024, godz. 18:56
Z chodników... na zawody Pucharu Świata w Altenbergu

Zobacz wszystkie