czas na polskie SANECZKARSTWO
budzik pzssan

Spotkanie ze Starostą Nowosądeckim Markiem Kwiatkowskim

15 maja 2023, godz. 08:59  

A A A

Wiceprezes Polskiego Związku Sportów Saneczkowych Zbigniew Czoch spotkał się w Nowym Sączu ze Starostą Nowosądeckim Markiem Kwiatkowskim. W imieniu kierownictwa PZSSan Zbigniew Czoch wręczył Staroście Nowosądeckiemu honorowy dyplom w podziękowaniu za propagowanie saneczkarstwa w województwie małopolskim, promowanie utworzenia klasy ze specjalizacją saneczkarstwa w Zespole Szkół im. Władysława Orkana, utworzenia Powiatowego Ośrodka Sportu oraz budowy saneczkowego toru kompozytowego w Marcinkowicach.

Utworzenie w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły Powiatowego Ośrodka Sportu będzie miało istotne znaczenie dla rozwoju kilku dyscyplin sportu w tym saneczkarstwa. Istnieje szansa w najbliższej przyszłości utworzenia na bazie Zespołu Szkół im W. Orkana  Szkoły Mistrzostwa Sportowego m.in. ze specjalizacją saneczkarstwa. Byłaby to druga po Karpaczu Szkoła Mistrzostwa Sportowego m.in. z tą specjalizacją. Po wybudowaniu saneczkowego toru kompozytowego na bazie Powiatowego Ośrodka Sportu i szkolnego internatu można będzie organizować wiosenno-letnie obozy szkoleniowe dla kadr narodowych i klubów saneczkowych w ramach przygotowania do sezonu startowego, a także rozgrywać zawody na sankorolkach, w tym rangi międzynarodowej.

Założenia projektowe toru kompozytowego w Marcinkowicach

dyscyplina: sanki

długość: 440 m

Wybudowanie toru kompozytowego w Marcinkowicach, którego inicjatorem jest  Starosta Nowosądecki Marek Kwiatkowski, pozwoli na rozszerzenie programu działalności Powiatowego Centrum Sportu o sporty zimowe, które można uprawiać także rekreacyjnie. Byłby to jedyny tor kompozytowy nie tylko w województwie małopolskim ale także w tej części Europy Środkowo-Wschodniej.