budzik pzssan

Stracona szansa na dobry wynik w sztafecie

31 stycznia 2021, godz. 20:12

A A A

Pierwsze dwa dni Mistrzostw Świata  w Konigssee pokazywały wynikowo, że polska sztafeta miała szansę, przy uzyskaniu porównywalnych wyników ze startu w jedynkach i dwójce, nawet na zajęcie siódmego miejsca.

Sport jest jednak nieprzewidywalny. Mateusz Sochowicz,Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski  patrzyli na starcie na Klaudię Domaradzką, która zakładała wizjer i miała przed sobą zadanie wykonania ślizgu na poprawnym poziomie. Zaczęła obiecująco mając lepszy czas od bezpośrednich rywalek z Ukrainy i Słowacji. Niestety, w sztafecie jeden błąd przekreśla szanse całej drużyny. Klaudia nie dojechała do punktu zmian, popełniła błąd co skutkowało poważną wywrotką, która uniemożliwiła dojechanie do strefy zmian, a Mateusz Sochowicz, Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski ze smutkiem opuścili miejsce startu. Najprawdopodobniej dzisiaj fizjoterapeuta kadry Łukasz Jaworski będzie miał także sporo pracy. Siódme miejsce pozostało jedynie w sferze marzeń. Tor lodowy sztucznie mrożony w Konigssee, który został zbudowany jako pierwszy na świecie w 1969 roku, należy do torów trudnych, nie tolerujących nawet popełnianie tzw. „małych błędów”. Dzisiaj nie był dla nas szczęśliwy. Liczymy na dobry start naszych reprezentantów w kończących zawodach Pucharu Świata w szwajcarskim St. Moritz.

Indywidualnie w dniu dzisiejszym Klaudia Domaradzka w jedynkach została sklasyfikowana na 29 miejscu. Juniorka Anna Bryk sprawiła niespodziankę i wyprzedziła Natalię Jamróz. Anna zajęła 34 miejsce a Natalia tuż za nią była 35. W klasyfikacji Młodzieżowych Mistrzostw Świata do lat 23 Kacper Tarnawski zajął 13 miejsce, Klaudia Domaradzka również została sklasyfikowana na 13 pozycji. Anna Bryk zajęła 18 lokatę  a Natalia Jamróz 19. Z pewnością należy uznać decyzję startu juniorów w Mistrzostwach Świata seniorów za trafną. Pozwoliła naszym młodym reprezentantom „poczuć smak” rywalizacji na trudnym torze z najlepszymi na świecie. Zdobycie cennego doświadczenia powinno procentować w najbliższej przyszłości.