czas na polskie SANECZKARSTWO
budzik pzssan

Szóste miejsce sztafety. Mateusz Sochowicz po pierwszym ślizgu na 3 miejscu

03 lutego 2020, godz. 09:10  

A A A

Polska sztafeta w składzie Klaudia Domaradzka, Mateusz Sochowicz, Wojciech  Chmielewski i Jakub Kowalewski  zajęła wysokie szóste miejsce w zawodach Pucharu Świata na niemieckim torze w Oberhof.

Polacy okazali się lepsi od renomowanych sztafet z Włoch i Kanady To duży sukces doświadczonego Wojtka, Jakuba i Mateusza. Nie sposób nie zauważyć, że do składu sztafety bardzo dobrze wpisała się  młoda, ale bardzo obiecująca juniorka Klaudia  Domaradzka.  Dwójka Wojciech Chmielewski, Jakub Kowalewski  zjechali dwukrotnie stabilnie i zajęli ostatecznie dziesiąte miejsce. W zawodach klasyfikacyjnych – w Pucharze Narodów wywalczyli trzecią lokatę. Mateusz Sochowicz po pierwszym ślizgu podniósł wyobraźnię całego polskiego środowiska saneczkowego. W sprzyjających okolicznościach warunków atmosferycznych i dzięki swej odwadze  zajął znakomitą trzecią lokatę. Drugi ślizg nie był już tak spektakularny. Ostatecznie został sklasyfikowany na  dwudziestym piątym   miejscu. Klaudia Domaradzka zjechała na swoim stabilnym poziomie zajmując  dwudzieste czwarte miejsce.

Przed polskimi zawodnikami oraz trenerem Markiem Skowrońskim najważniejsze dwa tygodnie w tym sezonie. W poniedziałek czeka ich wylot z Frankfurtu do Soczi. Mistrzostwa Świata zostaną rozegrane na olimpijskim torze w Krasnej Polanie. Nasi zawodnicy przebywali tam podczas zgrupowania szkoleniowego na początku obecnego sezonu. Rosyjski tor ma swą techniczną specyfikę. Gdy usiądą na starcie, przykryją oczy wizjerem – zmierzą się z prędkością ponad stu trzydziestu kilometrów na godzinę i będą walczyć o dobre miejsca i stypendia.

Wracajcie z Rosji z dobrymi wynikami sportowymi. – takie życzenia na pewno słychać nie tylko  w Nowinach Wielkich, Nowym Sączu, Jeleniej Górze, Karpaczu, Krynicy-Zdrój, Bielsku Białej, Żywcu i w Warszawie.