czas na polskie SANECZKARSTWO
budzik pzssan

"Tourbus" Międzynarodowej Federacji Saneczkowej w Pszczynie i w Bielsku- Białej

09 czerwca 2022, godz. 19:41  

A A A

Kluby ze Śląskiego Okręgowego Związku Sportów Saneczkowych  Uczniowski Ludowy Klub Sportowy „Zryw” Pszczyna, KSS „Beskidy”  Bielsko-Biała i  UKS „Smyk” Bielsko-Biała zorganizowały pod patronatem Polskiego Związku Sportów Saneczkowych zajęcia nauki jazdy w saneczkarstwie naturalnym.

Techniki jazdy na sankorolkach uczyli  Cristina Gotschl i Simon Paregger z Międzynarodowej Federacji Saneczkowej.  Zajmują się oni w FIL saneczkarstwem naturalnym. Byli oni  gośćmi zaproszonymi do Polski  przez PZSSan. Koordynacją całości przedsięwzięcia zajmowali się w Pszczynie Krzysztof Orszulik – członek Zarządu PZSSan  a w Bielsku Białej trenerki  Małgorzata Jędrzejko i Mirosława Ogrodzka.

Zajęcia „Tourbus FIL” w Pszczynie podzielone zostały na część teoretyczną i praktyczną. Wzięły w nich udział m.in. najlepsze polskie  zawodniczki z kadry narodowej saneczkarstwa naturalnego  pochodzące z Pszczyny Julia Płowy i Klaudia Promny. Duże zaangażowanie włożyła  Zuzanna Orszulik, zawodniczka z przyszłościowymi perspektywami szkoleniowymi. W  Parku Pszczyńskim przy udziale gości z FIL  zostały zorganizowane zajęcia dla dzieci  w ramach programu Ministerstwa Sportu i Turystyki  „Program wszystkich dzieci -  z podwórka na Zimowe Igrzyska Olimpijskie”. W Bielsku-Białej goście z FIL przeprowadzili zajęcia „Tourbus FIL” dla dzieci  ze szkoły podstawowej nr 10  oraz dla dzieci ze szkoły podstawowej nr 21. Bardzo wysoki poziom szkolenia, jaki zaprezentowali w Pszczynie i w Bielsku-Białej Cristina Gotschl i Simon Paregger z FIL jest przykładem możliwości  znajdywania przez PZSSan optymalnych rozwiązań w ramach  ministerialnego Programu „Sportu wszystkich dzieci”.