czas na polskie SANECZKARSTWO
budzik pzssan

VII Memoriał im. Mariusza Warzyboka

19 września 2022, godz. 14:38  

A A A

VII  Memoriał im. Mariusza Warzyboka w saneczkarstwie rozegrany 16 i 17 września na terenie Transgranicznego Centrum Turystyki Aktywnej w Jeleniej Górze- Sobieszowie, mimo niesprzyjającej aury,  zgromadził ponad stu zawodników.

Zawody rekreacyjno-sportowe  rozegrane zostały na sankorolkach. Memoriał poświęcony pamięci zmarłego w 2011 roku saneczkarza KS Śnieżka Karpacz od siedmiu lat przyciągają do Jeleniej Góry- Sobieszowa  wiele zawodniczek, zawodników, trenerów i sympatyków saneczkarstwa. Na starcie tegorocznej edycji stanęli saneczkarze i saneczkarki  m.in. z Krynicy-Zdrój  Nowin Wielkich, Bielska Białej,  Karpacza i Jeleniej Góry. Impreza miała na celu popularyzację dyscypliny. Memoriał zorganizowały kluby UKS „15” Jelenia Góra i MKS Karkonosze – Sporty Zimowe Jelenia Góra. Polski Związek Sportów Saneczkowych i Urząd Miasta Jelenia Góra wsparły finansowo przedsięwzięcia organizacyjne. Honorowego Patronatu udzielił i przybył na memoriał Prezydent Miasta Jeleniej Góry Jerzy Łużniak. Do Jeleniej Góry na tę imprezę  przyjechał członek zarządu Polskiego Związku Sportów Saneczkowych Zbigniew Czoch. Jest on przekonany, że memoriał nabrałby jeszcze większej dynamiki po wybudowaniu w Jeleniej Górze - Sobieszowie w kompleksie Transgranicznego Centrum Turystyki Aktywnej  nowoczesnego kompozytowego toru saneczkowego, niewykluczone, że także sztucznie mrożonego, który pozwoliłby na „zrewolucjonizowanie” procesu szkolenia dzieci i młodzieży a także na organizację zawodów saneczkowych i zjazdy rekreacyjne dla wszystkich chętnych. Samorząd Jeleniej Góry pracuje nad tą koncepcją i nad  modyfikacją Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego, który pozwoliłby spełnić ambitne cele inwestycyjne.  Na zawody przybyła  też poseł na Sejm RP  Zofia Czernow. Zmagania zawodników MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra obserwował prezes klubu Zbigniew Stępień. Dla najlepszych zawodników przygotowano medale,  puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy medal upamiętniający Mariusza Warzyboka. Najmłodsza uczestniczka - 17 miesięczna Paula Koroli z Nowin Wielkich  zjechała krótki odcinek z mamą. W nagrodę otrzymała  okazałego  dużego misia.

Monika Pawlak – Warzybok, główna organizatorka zawodów:  „…Cieszę się z tego, że to już siódmy raz czcimy pamięć Mariusza. W zawodach wzięli udział  zarówno młodzicy, juniorzy młodsi, juniorzy, seniorzy i zawodnicy w kategorii masters.  Liczyły się tylko umiejętności, bo każdy dysponował tym samym sprzętem.”  Monika Pawlak-Warzybok z bardzo dużym zaangażowaniem i umiejętnościami organizuje  ten memoriał. Stworzyła przez siedem lat  zespół oddanych osób tej sprawie. Uzyskała przychylność samorządu miasta. Cieszy ją to, że co roku tak dużo uczestników bierze udział w memoriale.  W obecnej edycji w  zawodach memoriałowych wzięli udział polscy olimpijczycy z Pekinu. Zarówno Klaudia Domaradzka jak i Wojtek Chmielewski wygrali kategorię seniorek i seniorów. Trenerzy Kadry Narodowej Juniorów Młodszych Przemysław Pochłód i Tomasz Koćmierowski przyglądali się występom zawodniczek i zawodników z tej kadry.

VIII edycjamemoriału zaplanowana jest na trzeci weekend września 2023 roku. Zachęcamy do wpisania  sobie do kalendarza tej daty i do zarezerwowania czasu. Każdego roku warto wybrać się do Jeleniej Góry-Sobieszowa na tę niezwykle cenną imprezę, na której  ambitnie walczą  wszyscy uczestnicy a uśmiech na starcie i na mecie jest widoczny niezależnie od wyniku.

POBIERZ WYNIKI