budzik pzssan

W Winterberg zakończyły się zawody ostatniego w obecnym sezonie Pucharu Świata

27 lutego 2023, godz. 09:09

A A A

Na niemieckim torze w Winterberg zakończyły się zawody 9 Pucharu Świata na torach lodowych sztucznie mrożonych. Sezon 2022-23 przechodzi do historii. Polska sztafeta w składzie Klaudia Domaradzka, Arkadiusz Trojga, Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zajęli 7 miejsce.

Do szóstej Rumunii stracili jednak aż ponad półtorej sekundy. Polacy klasyfikacji generalnej zostali sklasyfikowani na wysokiej 6 pozycji. W sezonie 2022-23 FIL klasyfikował 12 sztafet. Dwójka mężczyzn Wojciech Chmielewski, Jakub Kowalewski w Winterberg zajęła 11 pozycję. W klasyfikacji generalnej zajęli 12 lokatę. Klasyfikowano w sumie 22 dwójki. Dwójka kobiet Nikola Domowicz, Dominika Piwkowska zajęły 9 pozycję. W klasyfikacji generalnej zajęły 11 miejsce. Klasyfikowano 15 dwójek kobiecych. Klaudia Domaradzka zajęła w Winterberg 19 pozycję. W klasyfikacji generalnej zdobyła 20 miejsce. Klasyfikowano 43 zawodniczki. Prezentowała w czasie całego sezonu formę, która pozwoliła jej osiągnąć końcowy cel znalezienia się wśród dwudziestu najlepszych zawodniczek w jedynkach kobiet. Arkadiusz Trojga w Winterberg był 26. W klasyfikacji generalnej zajął bardzo dobre jak na jego wiek 25 miejsce. Klasyfikowano 41 zawodników. Trener główny Kadry Narodowej Marek Skowroński podsumował, że "mijający sezon należy uznać za udany".