
Polskiego Związku Sportów Saneczkowych


Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski na dziewiątym miejscu w konkurencji dwójek
Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zajęli dziewiąte miejsce w rywalizacji saneczkowych dwójek. Byli bardzo blisko osiągnięcia punktowanej ósmej lokaty. Zabrakło zaledwie 72 tysięczne sekundy.
Cztery lata temu podczas igrzysk w PyongChang zajęli 12. miejsce. Wojtek i Kuba po pierwszym ślizgu plasowali się na ósmej pozycji. Złamali granicę 59 sekund (58.992).Dobrze zaczęli drugą próbę. Potem stracili jednak nieznacznie trochę szybkości i dali się wyprzedzić reprezentantom Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego Denisjewowi i Antonowowi zajmując ostatecznie bardzo dobrą 9 lokatę. Miejsce Polaków w czołowej dziesiątce w tej konkurencji jest sukcesem polskiego saneczkarstwa. Takiego wyniku nie było od ponad 45 lat. Ostatni raz, na miejscu w pierwszej dziesiątce w tej konkurencji Polacy uplasowali się podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Innsbrucku w 1976 roku. Wówczas Andrzej Żyła i Jan Kasielski, w konkurencji dwójek wywalczyli dziesiąte miejsce. Trzeci złoty medal olimpijski z rzędu w tej konkurencji zdobyli Niemcy Tobias Wendl i Tobias Arlt. Dzisiejszy występ pokazał, że w zmaganiach sztafety ( czwartek godzina 14:30 ) Wojtek i Kuba będą silnym ogniwem na ostatniej zmianie, - być może, ogniwem decydującym o osiągnięciu wyznaczonego celu przez całą naszą drużynę. Z polskimi saneczkarzami przebywa na igrzyskach dr Zdzisław Ingielewicz – Prezes Polskiego Związku Sportów Saneczkowych. To wieloletnia tradycja Polskiego Komitetu Olimpijskiego, który zaprasza na igrzyska Prezesów Olimpijskich Związków Sportowych. Zdzisław Ingielewicz nie tylko wspiera polskich olimpijczyków i trenera Marka Skowrońskiego, ale również prowadzi rozmowy m.in. z kierownictwem Światowej Federacji Saneczkowej. Na zakończenie zmagań saneczkarskich podczas tych Igrzysk, życzymy biało-czerwonej drużynie bezpiecznych i udanych ślizgów – na miarę marzeń, z jakimi przyjechali do Pekinu. Powodzenia.
Zdjęcia: TVP Sport, PZSSan
Wiadomości
19 maja 2023, godz. 11:28 Prezentacja podczas konferencji trenerów szkolenia olimpijskiego i paraolimpijskiego |
|
![]() |
16 maja 2023, godz. 13:49 Na nizinach rośnie zainteresowanie saneczkarstwem. Spotkanie Prezesa PZSSan z Wójtem Rzeczycy |
![]() |
15 maja 2023, godz. 08:59 Spotkanie ze Starostą Nowosądeckim Markiem Kwiatkowskim |
![]() |
05 maja 2023, godz. 10:34 Posiedzenie Zarządu PZSSan w Karpaczu |
![]() |
04 maja 2023, godz. 14:30 Gala Sportu w Dolnośląskim Zespole Szkół w Karpaczu |