czas na polskie SANECZKARSTWO
budzik pzssan

Zawody Pucharu Świata FIL w Siguldzie zakończyły cykl uzyskiwania kwalifikacji olimpijskich

10 stycznia 2022, godz. 07:03  

A A A

Na wyjątkowo dobrze  znanym Polakom łotewskim torze w Siguldzie zakończyły się zawody 7 Pucharu Świata FIL. Tym samym zakończył się okres zdobywania kwalifikacji olimpijskich.

Zgodnie z kalendarzem ustalonym przez MKOl i Międzynarodową Federację Saneczkową FIL  10 stycznia br. to data opublikowania oficjalnych   i zweryfikowanych list rankingowych w konkurencjach jedynek męskich, żeńskich i dwójek. Na  11 stycznia zaplanowana  jest oficjalna informacja z FIL  do narodowych federacji i do komitetów olimpijskich o  kwalifikacjach olimpijskich  dla poszczególnych krajów. Zarząd PZSSan  na posiedzeniu w dniu 15 stycznia br. podejmie Uchwałę o zgłoszeniu do PKOL projektu składu reprezentacji Polski w saneczkarstwie na ZIO w Pekinie. Narodowe komitety olimpijskie będą miały czas na  potwierdzenie do FIL uzyskanych i przyznanych kwalifikacji/miejsc w danych konkurencjach do 18 stycznia włącznie. 24 stycznia br. to ostateczny termin olimpijskich  zgłoszeń sportowych przez narodowe komitety olimpijskie tzw. Sport Entries.

W Siguldzie dwójka Wojciech Chmielewski, Jakub Kowalewski zdobyła 11 miejsce. Polacy dobrze rozpoczęli drugi ślizg z siódmym czasem. Ostatecznie nie utrzymali tej dobrej pozycji i zakończyli oba ślizgi na 11 miejscu. W konkurencji sprintów zajęli 14 pozycję. W Pucharze Narodów  Klaudia Domaradzka ponownie jak w Winterbergu  minimalnie nie awansowała do zawodów finałowych zajmując 20 pozycję. Kacper Tarnawski w Pucharze Narodów zajął 25 miejsce. Następne zawody Pucharu Świata FIL odbędą się w przyszły weekend w Oberhof (Niemcy).

Wyniki  7 Pucharu Świata w Siguldzie

dwójki

https://www.fil-luge.org/cdn/uploads/wc-doubles-sigulda-result-2nd-run-1.pdf

sprinty  dwójek

https://www.fil-luge.org/cdn/uploads/sprint-wc-doubles-sigulda-result.pdf

Puchar Narodów - jedynki  kobiet

https://www.fil-luge.org/cdn/uploads/nationscup-women-sigulda-result-1.pdf

Puchar Narodów -  jedynki  mężczyzn

https://www.fil-luge.org/cdn/uploads/nationscup-men-sigulda-result-1.pdf