czas na polskie SANECZKARSTWO
budzik pzssan

Zgrupowanie szkoleniowe kadry narodowej seniorów zakończyło się w Karpaczu

10 sierpnia 2021, godz. 19:10  

A A A

Gdy kadrowicze opuszczali zgrupowanie w Karpaczu  do Zimowych Igrzysk Olimpijskich  w Pekinie pozostało dokładnie 180 dni.

W zajęciach brali udział Wojciech Chmielewski, Jakub Kowalewski, Mateusz Sochowicz, Kacper Tarnawski i Klaudia Domaradzka. Zajęcia prowadzili fizjoterapeuci Patryk Przerywacz i Paweł Zimoń.  Obóz szkoleniowy  w Karpaczu opierał się głównie na poprawie dynamiki, technice startu, ułożeniu ciała i angażowaniu mięśni, tak aby wygenerować  jak największą moc przy wyjściu z uchwytów oraz przy "wiosłowaniu". Po treningach zawodnicy korzystać mogli z pomocy fizjoterapeutów Patryka Przerywacza i  Pawła Zimonia.

Marek Skowroński, trener główny trener kadry narodowej zaplanował kolejne zgrupowania szkoleniowe w Niemczech. W okresie 17 – 22 sierpnia br. w Oberhof. Będzie w nim uczestniczył  Jan Eichhorn – trener niemiecki, wykładowca w czasie ubiegłorocznego seminarium dla trenerów w Karpaczu oraz  Zbigniew Staniak, biomechanik z Instytutu Sportu – Państwowego Instytutu Badawczego. W dniach 22 – 25 sierpnia br. w Oberwiesenthal z kadrowiczami będzie przebywał niemiecki trener Torsten Goerlitzer. Na 26 sierpnia br. zaplanowane są badania w Centralnym Ośrodku Medycyny Sportowej i w Instytucie Sportu – Państwowym Instytucie Badawczym w Warszawie.

Fot. Paweł Czajkowski