budzik pzssan

W Siguldzie z myślą o Mistrzostwach Świata w Oberhof

16 stycznia 2023, godz. 11:14

A A A

Zawody Pucharu Świata na łotewskim torze w Siguldzie były jednocześnie Mistrzostwami Europy Seniorów oraz Młodzieżowymi Mistrzostwami Europy do lat 23. System klasyfikacji w Mistrzostwach Europy polega na odrzuceniu z zawodów Pucharu Świata zawodników spoza Europy.

Dwójka Wojciech Chmielewski, Jakub Kowalewski zajęli w zawodach Pucharu Świata 13 miejsce a w Mistrzostwach Europy zostali sklasyfikowani na 11 miejscu. Mateusz Sochowicz w zawodach Pucharu Świata wywalczył 17 lokatę a w ME został sklasyfikowany na 15 miejscu. Klaudia Domaradzka zajęła 23 miejsce w Pucharze Świata. Po odjęciu pięciu zawodniczek spoza Europy, które były lepsze od niej , ostatecznie w Mistrzostwach Europy Klaudia zajęła 18 miejsce. W ME do lat 23 zajęła 9 lokatę. Polska sztafeta   w składzie Klaudia Domaradzka, Mateusz Sochowicz, Wojciech Chmielewski, Jakub Kowalewski nie ukończyła zawodów. Polska dwójka ma mecie nie dotknęła tablicy. Za dwa tygodnie odbędą się najważniejsze zawody w sezonie 2022/23 - Mistrzostwa Świata na niemieckim torze w Oberhof.