czas na polskie SANECZKARSTWO
budzik pzssan

Wspólne zgrupowanie Kadry Narodowej Juniorów Młodszych i SMS Karpacz w COS- OPO Cetniewo

22 czerwca 2021, godz. 13:14  

A A A

W dniach 10-20 czerwca br. w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich we Władysławowie -  Cetniewie na wspólnym zgrupowaniu szkoleniowym przed sezonem zimowym 2021/22 spotkała się nowo powołana kadra narodowa juniorów młodszych, zawodniczki i zawodnicy Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Karpaczu  oraz kadra wojewódzka Dolnego Śląska w saneczkarstwie na torach lodowych sztucznie mrożonych.

Wykorzystując bardzo dobre wyposażenie infrastrukturalne ośrodka zajęcia odbywały się  na stadionie lekkoatletycznym , gdzie zawodnicy doskonalili technikę startu saneczkowego na nowych trenażerach do startu saneczkowego z pomiarem czasu oraz międzyczasem,  na plaży z wykorzystaniem przyrządów do treningu lekkiej atletyki oraz na siłowni, hali i basenie. Zawodnicy przeszli kilka testów i sprawdzianów. Został przeprowadzony pełny międzynarodowy test sprawności fizycznej oraz sprawdziany i zawody z pomiarem czasu na nowo zakupionych szynach  z kółkami do  sankorolek.

W  Cetniewie, wypełniając zalecenia MKDNiS   uczestnikom zgrupowania  wizytę kontrolną złożył sekretarz generalny PZSSan Janusz Tatera w towarzystwie głównego specjalisty ds. logistyki i kontaktów międzynarodowych Zbigniewa Kumidora. W rozmowach m.in. podkreślano konieczność dążenia do jedności celów całego środowiska saneczkowego w Polsce, budowę systemu pozwalającego stworzyć pokoleniową piramidę szkoleniową od juniorów młodszych do seniorów.

Kadrę szkoleniową zgrupowania stanowili: Przemysław Pochłód – trener główny kadry narodowej juniorów młodszych, Tomasz Koćmierowski – trener, wicedyrektor  SMS Karpacz, trenerka SMS Karolina Koćmierowska oraz mechanik kadry Daniel Domowicz. Zarówno kadra szkoleniowa jak i zawodnicy bardzo dobrze ocenili warunki do treningu w COS OPO w Cetniewie oraz uzyskane efekty szkoleniowo-pedagogiczne. Na koniec zgrupowania przy wspólnym grillu zawodnicy zostali poinformowali przez kadrę szkoleniową o dalszych celach szkoleniowych poszczególnych grup wiekowych i planowanych zgrupowaniach.

Zdjęcia: PZSSan, SMS Karpacz, trenerzy