budzik pzssan

Mistrzostwa Europy na torze Igls w Innsbrucku

14 stycznia 2024, godz. 19:45

A A A

Na austriackim torze  Igls w Innsbrucku zostały rozegrane Mistrzostwa Europy. Siódme miejsce zajęła polska sztafeta w składzie Klaudia Domaradzka, Wojciech Chmielewski, Jakub Kowalewski, Mateusz Sochowicz, Nikola Domowicz i Dominika Piwkowska.

Nikola i  Dominika tym razem nie wykonały dobrego ślizgu. Trzeba oczekiwać, że na Mistrzostwach Świata za dwa tygodnie na niemieckim torze w Altenberg będą miały przejazd bezbłędny.  Dwójka  Wojciech Chmielewski, Jakub Kowalewski została sklasyfikowana na 13 miejscu. Dwójka kobieca Nikola Domowicz i Dominika Piwkowska również zajęła 13 miejsce. Bardzo dobrą, bo siódmą lokatę zajęły one w konkurencji dwójek kobiet do lat 23. Mateusz Sochowicz  zajął ambitnie  walcząc  21 lokatę. Do dwudziestego miejsca zabrakło mu  tylko 38  tysięcznych sekundy. Klaudia Domaradzka nie jechała w  zawodach finałowych. W klasyfikacji Pucharu Świata w Igls dwójka mężczyzn zajęła 14 miejsce, dwójka kobiet 16 miejsce. Mateusz Sochowicz  był 24. Za dwa tygodnie  na niemieckim torze w Altenberg  zostaną rozegrane Mistrzostwa Świata – najważniejsza i  docelowa impreza  obecnego sezonu.