budzik pzssan

Mistrzostwa Świata Juniorów w Lillehammer

21 lutego 2024, godz. 10:30

A A A

W dniach 16-17 lutego 2024 roku na torze sztucznie mrożonym w Lillehammer odbyły się Mistrzostwa Świata Juniorów w saneczkarstwie na torach lodowych sztucznie mrożonych.

W zawodach finałowych uczestniczyli reprezentanci Polski w składzie: jedynki juniorzy Arkadiusz Trojga i Maksymilian Gutowski oraz jedynki juniorki Oliwia Baś i Marlena Kądziołka. W konkurencji dwójek juniorów wzięli udział Patryk Prechitko i Maksymilian Gutowski. Dobry wynik uzyskał Arkadiusz Trojga, który zajął 13 miejsce ( 31 klasyfikowanych ) Dwójka chłopców zajęła 12 miejsce. W konkurencji drużyn w składzie Marlena Kądziołka, Arkadiusz Trojga, dwójka Patryk Prechitko -Maksymilian Gutowski, Polska zajęła punktowane 8 miejsce. Patryk Prechitko , Marlena Kądziołka oraz Nikola Smorońska stratowali w zawodach pucharowych i mistrzowskich w sezonie 2023-24 dopiero pierwszy raz. Poczynili postępy. Potrafili już startować z wysokich startów dla juniorów. Są to młodzi zawodnicy i mają przed sobą jeszcze 4-5 lat startów w kategorii juniorskiej. Oliwia Baś i Maksymilian Gutowski mają większe doświadczenie. To ich drugi sezon w Kadrze Narodowej Juniorów i dużo pracy w następnym sezonie. W Lillehammer z polską kadrą juniorów byli trenerzy Dariusz Ziarno i Andrzej Kupczyk.