budzik pzssan

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski 2024 na torze sztucznie lodzonym

18 marca 2024, godz. 09:03

A A A

W Starym Smokowcu na Słowacji zakończyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski na torze sztucznie lodzonym. W zawodach wzięli udział czołowi zawodnicy i zawodniczki  naszego kraju.

W konkurencji jedynek kobiet złoty medal zdobyła Anna Bryk z MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra. Drugie miejsce Nikola Domowicz z UKS Nowiny Wielkie. Trzecie miejsce Dominika Piwkowska z UKS Nowiny Wielkie.  W konkurencji jedynek mężczyzn zwyciężył  Jędrzej Poniatowski  z  MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra. Drugie miejsce zajął  Jakub Karaś z MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra.   Brązowy medal wywalczył Łukasz Maćkała z UKS Nowiny Wielkie.W dwójkach MIX triumfowali Jędrzej Poniatowski i Patrycja Karaś  z MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra, drugie miejsce zajęli Jakub Karaś i Wojciech Król z MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra.Na trzecim miejscu sklasyfikowane zostały Nikola Domowicz i Dominika Piwkowska z UKS Nowiny Wielkie. W rywalizacji drużyn złoty medal zdobyli zawodnicy i zawodniczki MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra w składzie  Jędrzej Poniatowski, Anna Bryk, Jakub Karaś i Wojciech Król. Srebrny medal UKS Nowiny Wielkie w składzie: Łukasz Maćkała, Agata Miciak, Nikola Domowicz, Dominika Piwkowska. Brązowy medal przypadł klubowi UKS Tajfun Nowy Sącz w składzie ;Marek Samek, Maja Pawłowska, Marcin Kiełbasa, Jakub Wójs.

Jędrzej Poniatowski z MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra trzy razy stawał na najwyższym podium zdobywając trzy złote medale.Bardzo emocjonująca była rywalizacja w klasyfikacjach klubowej i wojewódzkiej. Ostatecznie z trzech pierwszych miejsc  UKS Nowiny Wielkie zdobył 153 punkty, MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra  149,25 punktów, UKS Tajfun Nowy Sącz 46,50 pkt. W klasyfikacji wojewódzkiej : Lubuskie zgromadziło 153 pkt, Dolnośląskie 152 punkty i Małopolskie 47.
Koordynatorem organizacyjnym zawodów na Słowacji  był Dariusz Ziarno – trener kadry narodowej juniorów. Od wielu lat ma dobre relacje ze Słowackim Związkiem Sportów Saneczkowych. W Starym Smokowcu zawodników z Dolnego Śląska wspierał Przemysław Pochłód, trener kadry narodowej juniorów młodszych. Sędzią Głównym był Stanisław Łątka. Bardzo sprawnie biuro zawodów prowadził Jacek Łątka. Do Starego Smokowca przyjechał Janusz Tatera Sekretarz Generalny Polskiego Związku Sportów Saneczkowych. Gratulował zawodniczkom i zawodnikom ambitnej postawy podczas zawodów wręczając medale i  dyplomy w poszczególnych konkurencjach.  Wyraził nadzieję, że zawody Młodzieżowych Mistrzostw Polski będą w przyszłości rozgrywane na nowo wybudowanych torach w naszym kraju.

Szczegółowe wyniki: KLIKNIJ TUTAJ