czas na polskie SANECZKARSTWO
budzik pzssan

Polska sztafeta na bardzo wysokim czwartym miejscu w zawodach Pucharu Świata w Winterberg

07 stycznia 2024, godz. 16:46

A A A

Na niemieckim torze Veltins Eis Arena w Winterberg  zostały rozegrane zawody 3 Pucharu Świata. Znakomite czwarte miejsce zajęła polska sztafeta w składzie Klaudia Domaradzka, Wojciech Chmielewski, Jakub Kowalewski, Mateusz Sochowicz, Nikola Domowicz i Dominika Piwkowska.

To był obiecujący występ przed styczniowymi Mistrzostwami Europy a przede wszystkim przed Mistrzostwami Świata. Do podium zabrakło niewiele. W Winterberg zwyciężyła sztafeta niemiecka, drugie miejsce zajęli Austriacy, trzecie zawodniczki i zawodnicy USA. Tor w Winterberg okazał się bardzo nieprzyjazny dla sztafety włoskiej i łotewskiej. Te sztafety nie ukończyły zawodów mając upadki na torze. W konkurencji dwójek  Wojciech Chmielewski, Jakub Kowalewski zostali sklasyfikowani na 13 miejscu. Dwójka kobieca Nikola Domowicz i Dominika Piwkowska również zajęła 13 miejsce. Do dziesiątego miejsca zabrakło Polkom jedynie  276 tysięcznych sekundy. Mateusz Sochowicz  zajął pewną 22 lokatę. Do dwudziestego miejsca zabrakło mu  214 tysięcznych sekundy. Klaudia Domaradzka- podobnie jak w Lake Placid-  zajęła w Winterberg  też 23 lokatę. Za tydzień na torze  Igls w Innsbrucku w Austrii zostaną rozegrane zawody 4 Pucharu Świata. Będą to   jednocześnie Mistrzostwa Europy. Będzie to pierwsza możliwość dla polskich zawodniczek i zawodników zapewnienia sobie  stypendiów Ministerstwa Sportu i Turystyki.