
Polskiego Związku Sportów Saneczkowych


Dobre miejsca młodzików w Starym Smokowcu
Na torze w Starym Smokowcu na Słowacji odbyły się 11 zawody młodzików „O Puchar Burmistrza miasta Wysokie Tatry” . W rywalizacji uczestniczyli zawodnicy okręgu Małopolski z klubów UKS Tajfun Nowy Sącz, LKS Łęka i UKS KTH Krynicy Zdrój.
W rywalizacji z rówieśnikami ze Słowacji do wartościowych wyników należy zaliczyć 2 i 3 miejsce w kategorii młodzika zawodników UKS Tajfun Nowy Sącz, Artura Młynarczyka i Filipa Kaczmarczyka. Ponadto 4 miejsce zajęła Magdalena Zwolenik z LKS Łęka w kategorii młodziczki oraz 5 miejsce Karol Nosal i 6 miejsce Filip Kamiński. 9 miejsce zajął Krzysztof Potok z UKS KTH Krynica Zdrój. 11 lokatę uzyskał Tomasz Prechitko z UKS Tajfun Nowy Sącz w kategorii młodzika młodszego. Trenerami byli Dariusz Ziarno oraz Lesław Poręba.
Opracował:
Dariusz Ziarno
Wiadomości
![]() |
11 lipca 2025, godz. 08:49 Pierwszy saneczkowy tor kompozytowy ma szansę powstać w Karpaczu |
![]() |
02 lipca 2025, godz. 16:14 Walne Zgromadzenie Sprawozdawcze Delegatów Polskiego Związku Sportów Saneczkowych |
![]() |
26 czerwca 2025, godz. 08:26 73 Kongres Międzynarodowej Federacji Saneczkarskiej w Tampere (FIL) |
![]() |
23 czerwca 2025, godz. 15:24 Przyszłość Polskiego saneczkarstwa wykuwa się w COS OPO Cetniewo |
![]() |
16 czerwca 2025, godz. 15:19 Innowacyjne zgrupowanie szkoleniowe kadry narodowej seniorów w Oberhof w dniach 8-14 czerwca |