czas na polskie SANECZKARSTWO
budzik pzssan

Juniorzy młodsi coraz bliżej startu w Zimowych Olimpijskich Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich

02 grudnia 2019, godz. 14:34  

A A A

Nasi juniorzy młodsi rozpoczęli w sobotę w austriackim Igls cykl pucharowych zawodów kwalifikacyjnych do Zimowych Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich – Lozanna 2020.

Bardzo dobry wynik osiągnęła dwójka chłopców Kacper Imiołek i Łukasz Maćkała zajmując w niedzielę siódme, a w sobotę dziewiąte miejsce.

Dwójka dziewcząt Nikola Domowicz i Dominika Piwkowska  zajęły w sobotę trzynaste miejsce, a w niedzielnych zawodach zostały sklasyfikowane na dziesiątym miejscu.

Zawody Pucharu Świata w Igls pokazały, że nasze dwójki  są silnymi  ogniwami reprezentacji. W konkurencji jedynek Marcin Kiełbasa zajął szesnaste i osiemnaste miejsce. Anna Bryk została sklasyfikowana na dziewiętnastym i dwudziestym  miejscu a Patrycja Karaś ukończyła zawody na dwudziestym drugim i dwudziestym czwartym miejscu. Podczas  zbliżającego  się weekendu  na niemieckim  torze w Konigssee  zapadnie ostateczna decyzja zamykająca ranking cyklu czterech Pucharów Świata dla juniorów młodszych. Poznamy tam ostatecznie zawodniczki i zawodników, którzy 7 stycznia samolotem PLL LOT odlecą na najważniejsze w ich dotychczasowej karierze  Zimowe Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie.