czas na polskie SANECZKARSTWO
budzik pzssan

Kadra juniorów na obozie w Stalowniku: Intensywne treningi i relaks nad Jeziorem Rożnowskim

14 lipca 2023, godz. 15:33  

A A A

Dobra atmosfera i intensywne treningi to codzienność dla młodych sportowców z kadry narodowej juniorów. Obecnie odbywa się obóz w malowniczej miejscowości Bartków Posadowa, w ośrodku Stalownik, otoczonym przepięknymi okolicznościami przyrody nad Jeziorem Rożnowskim.

Pod czujnym okiem doświadczonych trenerów Dariusza Ziarno i Andrzeja Kupczyka, młodzi adepci saneczkarstwa intensywnie przygotowują się do nadchodzącego sezonu. W ramach obozu skupiają się na różnorodnych ćwiczeniach ogólnorozwojowych oraz treningach siłowych, które mają wzmocnić ich ciała i poprawić wydajność na torze.

Jednak oprócz treningów, młodzi sportowcy mają także czas na odpoczynek i relaks. Wykorzystują piękne otoczenie ośrodka, korzystając z możliwości pływania i kajakowania na malowniczym Jeziorze Rożnowskim. Ta chwila spokoju i kontaktu z naturą pomaga im zregenerować siły oraz odprężyć umysł przed kolejnymi intensywnymi treningami.

Zawodnicy mają wszystko co jest im potrzebne, aby dobrze przygotować się do sezonu. Humory zarówno trenerom jak i kadrowiczą dopisują- powiedział Tomasz Michałowski członek zarządu Polskiego Związku Sportów Saneczkowych, który odwiedził młodych saneczkarzy podczas obozu. 

Warto wspomnieć, że oprócz saneczkarzy, na obozie obecni są również najmłodsi adepci tej dyscypliny sportu z Małopolskiej Kadry. Dzięki temu młodzi sportowcy mają możliwość wzajemnej motywacji i wymiany doświadczeń.

Obóz potrwa do 20 lipca.

opracował:  Tomasz  Michałowski

zdjęcia: Wiktor Król