budzik pzssan

Letni puchar na sankorolkach w Zwickau

04 czerwca 2023, godz. 08:51

A A A

W dniach 9-16 maja br. odbyło się wspólne zgrupowanie kadry narodowej juniorów młodszych saneczkarstwie i kadry wojewódzkiej dolnego śląska na torze plastikowym w niemieckiej miejscowości Zwickau.

Podczas zgrupowania nasi zawodnicy uczestniczyli w zawodach podczas  41-go letniego  pucharu świata  na snakorolkach. To było bardzo dobre zgrupowanie i zawody  , które zaprocentuje w zimowej rywalizacji.

Cyprian Dybalski  wygrał zawody  na torze wśród  juniorów B., Michał Gancarczyk zajął II miejsce w rywalizacji junior A , Karol Warzybok był 4 a Bartosz Dybalski 10.

W konkurencji juniorek A  II miejsce wywalczyła Zuzanna Jędrzejczyk, 5 była Oliwia Dawidowska, 10 miejsce zajęła Zuzanna Pieron a Emilka Nosal 16 miejsce.

Tradycją rywalizacji są osobne zawody w elemencie startu na trenarzerze do ćwiczenia tego elementu. Zawody w startach saneczkowych wygrała Emilia Nosal i Cyprian Dybalski.

Na koniec 3 dniowej rywalizacji odbyły się sztafety, które podzielono na sztafety narodowe i regionalne.

W klasyfikacji sztafet narodowych Polska w składzie : Oliwia Dawidowska, Zuzanna Jędrzejczyk, Michał Gancarczyk i Karol Warzybok zajęli 4 miejsce.

W rywalizacji sztafet regionalnych Polska sztafeta zajęła miejsce 8.

W myśl zasady , że trzeba świecić dobrym przykładem taką „ wisienką na torcie” było wywalczenie 3 miejsce trenera Przemysław Pochłód w rywalizacji  mężczyzn .