Polskiego Związku Sportów Saneczkowych


Mistrzostwa Europy Juniorów w St. Moritz.

W dniach 2-3 lutego na szwajcarskim torze w St. Moritz – Celerina odbyły się Mistrzostwa Europy Juniorów.
Były to też zawody Pucharu Świata. W mistrzostwach uczestniczyli reprezentanci Polski w składzie: jedynki juniorów: Arkadiusz Trojga i Maksymilian Gutowski oraz w konkurencji jedynek juniorek: Oliwia Baś. W konkurencji dwójek juniorów Patryk Prechitko, Maksymilian Gutowski a dwójek juniorek Marlena Kądziołka, Nikola Smorońska. Najwartościowy wynik uzyskał Arkadiusz Trojga , który zajął 13 miejsce w PŚJ i 11 miejsce w Mistrzostwach Europy Juniorów. Natomiast dla pozostałych zawodników był to nowy tor na ktorym jeszcze nie jeździli i sprawił im trudności. Zdobyli tam potrzebne doświadczenie, które będzie procentować w następnym sezonie, gdzie zaplanowane są Mistrzostwa Świata Juniorów.
Wiadomości
|
05 czerwca 2026, godz. 19:30 "Testament Prezesa" - wystąpienie dr Zdzisława Ingielewicza na WSWZ w dniu 30 maja 2026 |
|
03 czerwca 2026, godz. 07:37 Nowe władze Polskiego Związku Sportów Saneczkowych wybrane na kadencję 2026-2030 |
|
26 kwietnia 2026, godz. 16:45 Ogłoszenie konkursu na trenera głównego kadry narodowej seniorów w saneczkarstwie do ZIO |
|
21 kwietnia 2026, godz. 16:51 MP Juniorów i Juniorów Młodszych w saneczkarstwie alpejskim ( naturalnym ) z letnimi nakładkami |
|
15 kwietnia 2026, godz. 19:29 Kalendarz FIL na sezon 2026-27 |