czas na polskie SANECZKARSTWO
budzik pzssan

Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych na torze naturalnym w Szelment 26-27.03.2018

03 kwietnia 2018, godz. 11:57  

Juniorzy Szelment

Juniorzy Szelment

A A A

Po raz pierwszy w historii,  w dniach 26-27 marca 2018 r. , u stóp Góry Jesionowe, na obiekcie Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Szelment, na Suwalszczyźnie rozegrano Mistrzostwa Polski Juniorów na torze naturalnym.

Ten nowoczesny kompleks sportowo-rekreacyjny, który w latach międzywojennych był jednym z pierwszych w kraju baz szybowników, położony jest zaledwie 15 kilometrów od Suwałk, 18 kilometrów od granicy Polsko – Litewskiej, 26 kilometrów od jeziora Wigry i 7 km od centrum Suwalskiego Parku Krajobrazowego, może już w najbliższej przyszłości (po przygotowaniu profesjonalnego saneczkowego toru naturalnego) stać się liczącym, nie tylko w naszym kraju, interesującym obiektem do organizacji wielu prestiżowych imprez, włącznie z Pucharem Świata w tej, jeszcze nieolimpijskiej, dyscyplinie sportu.W Ośrodku  można także obejrzeć zorganizowaną przez Mistrza Olimpijskiego w skokach podczas  z Sapporo – Wojciecha Fortunę, niezwykle interesującą ekspozycję poświęconą sportom zimowym “Od Marusarza do Małysza i Kowalczyk”. W trakcie spotkania ze złotym medalistą olimpijskim Wojciechem Fortuną uczestnicy MPJ otrzymali ciekawą lekcję edukacji olimpijskiej.

Dzięki sprzyjajacym, ale trudnym,  warunkom atmosferycznym („polski biegun zimna”) rozegrano zawody mistrzowskie w konkurencji juniorów i juniorów młodszych, juniorek i juniorów. W zawodach wzięło udział 28 zawodniczek i zawodników reprezentujących 5 klubów saneczkowych  z województw małopolskiego, śląskiego i warmińsko-mazurskiego.

Mistrzami Polski na torze naturalnym w 2018 r. zostali:

Juniorki młodsze:

 1. Julia Płowy (KSS Beskidy Bielsko Biała)
 2. Klaudia Promn (KSS Beskidy Bielsko Biała
 3. Zuzanna Orszulik (ULKS Zryw Pszczyna)

Juniorzy młodsi:

 1. Kacper Pietraszko (KSS Beskidy Bielsko Biała)
 2. Szymon Majdan    (KSS Beskidy Bielsko Biała)
 3. Kamil Dziedzina (KS Dunajec Nowy Sącz)

Punktacja Klubowa:

 1. KSS Beskidy Bielsko-Biała 88
 2. UKS Smyk Bielsko-Biała 62,5
 3. ULKS Zryw Pszczyna 9
 4. UKS Tajfun Nowy Sącz 15
 5. KS Dunajec Nowy Sącz 6
 6. GOLuge Gołdap 15

Punktacja Województw:

 1. Śląskie 159,5
 2. Małopolskie 21
 3. Warmińsko-Mazurskie 15

Zobacz pełne rezultaty