budzik pzssan

Puchar Świata seniorów w Lake Placid

11 grudnia 2023, godz. 11:20

A A A

Na amerykańskim olimpijskim torze w Lake Placid zostały rozegrane  pierwsze zawody Pucharu Świata w saneczkarstwie na torach lodowych sztucznie mrożonych w sezonie 2023-24.

Dwójka Wojciech Chmielewski, Jakub Kowalewski zajęła dwunaste miejsce. W sprintach byli wyżej, bo  na dziesiątym miejscu.  Wygrali gospodarze z  USA  Zachary Di Gregorio, Sean Hollander. Mateusz Sochowicz zajął  21 miejsce. Do  pierwszej dwudziestki zabrakło mu jedynie   51 tysięcznych sekundy. Arkadiusz Trojga  został sklasyfikowany na 24 miejscu.Klaudia Domaradzka zajęła 23 miejsce. Zawody wygrała Austriaczka Madeleine  Egle. Dwójka kobieca  Nikola Domowicz i  Dominika Piwkowska nigdy nie startowały jeszcze na tym torze. Pokonały go na dwunastym miejscu. W sprintach też były sklasyfikowane na dwunastym miejscu. Warto w tym miejscu przypomnieć, iż polska kobieca dwójka to niedawne juniorki. Był to ich poważny start, praktycznie z marszu. Miały ze względu na kontuzję Nikoli Domowicz  zbyt mało treningów na torze. Stąd też ich występ należy ocenić pozytywnie. Postawa dwójki kobiecej będzie miała ważne znaczenie w rywalizacji sztafet. Następne zawody Pucharu Świata odbędą się za tydzień również na kontynencie amerykańskim. Tym razem na trudnym i szybkim kanadyjskim olimpijskim torze w Whistler.