budzik pzssan

Puchar Świata Seniorów w Siguldzie (Łotwa) 12-13.01.2019 r.

14 stycznia 2019, godz. 09:17

A A A

Na bardzo dobrze znanym polskim reprezentantom torze lodowym w łotewskiej Siguldzie rozegrano kolejne zawody Pucharu Świata, ostatnie przed najważniejszym startem w sezonie 2018/2019 Mistrzostwach Świata w Winterbergu (Niemcy).

Wyniki naszych reprezentantów: Klaudia Domaradzka zajęła 21. miejsce.  Maciej Kurowski uplasował się na 26. miejscu, a dwójka Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski na 15. miejscu. Pechowo zakończył się start w sztafecie. W swoim pierwszym występie w drużynie Klaudia Domaradzka przed samą metą popełniła błąd (brak dotknięcia tablicy znajdującej się nad torem, co uniemożliwiło otwarcie bramki startowej dla Macieja Kurowskiego), który zakończył się dyskwalifikacją polskiej sztafety. Takim samym błędem zakończył się występ reprezentantów Austrii i Włoch, które także zostały zdyskwalifikowane. Drużyna USA uratowała się od dyskwalifikacji skutecznym „muśnięciem końcówki palców” prowadzącego dwójkę.  W Siguldzie z powodu kontuzji nie wystartowali:  Ewa Kuls-Kusyk,  Natalia Wojtuściszyn i Mateusz Sochowicz.