czas na polskie SANECZKARSTWO
budzik pzssan

Spotkanie młodych saneczkarzy z Prezydentem Nowego Sącza

12 lipca 2023, godz. 14:58  

A A A

Saneczkarze reprezentujący Polskę na poziomie juniorów, wraz z trenerem kadry, Dariuszem Ziarno, oraz Tomaszem Michałowskim, członkiem zarządu Polskiego Związku Sportów Saneczkowych, mieli zaszczyt spotkać się z Ludomirem Handzlem, prezydentem Miasta Nowego Sącza. W spotkaniu uczestniczył także Dawid Duma, Przewodniczący Komisji Sportu i Turystyki.

Spotkanie odbyło się w ciepłej, przyjacielskiej atmosferze, a saneczkarze, którzy są uznawani za ambasadorów Nowego Sącza zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej, zostali uhonorowani specjalnymi listami od prezydenta Handzla. Podkreślił on, że miasto jest dumne z ich osiągnięć i zawsze wspiera ich wysiłki, przypominając swoje zaangażowanie w klub UKS Tajfun.

Tomasz Michałowski, reprezentujący Polski Związek Sportów Saneczkowych, wyraził wdzięczność prezydentowi za jego ciągłą otwartość, życzliwość i wsparcie dla sportów saneczkowych. Michałowski podkreślił, jak ważne jest dla sportu takie wsparcie od lokalnych władz.

Po zakończeniu spotkania, młodzi saneczkarze udali się na zgrupowanie kadry w Bartkowej Posadowej. To będzie okazja dla nich, aby naładować baterie, podszlifować umiejętności i kontynuować swoje przygotowania do nadchodzących wyzwań.