czas na polskie SANECZKARSTWO
budzik pzssan

W Marcinkowicach Starosta Nowosądecki zapowiada wybudowanie kompozytowego toru saneczkowego

10 października 2023, godz. 10:50  

A A A

Jest 6 milionów złotych na budowę toru kompozytowego w Marcinkowicach! Starosta zapowiada otwarcie toru w 2025 roku!

W minioną sobotę ogłoszono wyniki kolejnej edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. To bezzwrotne dofinansowanie projektów inwestycyjnych realizowanych przez województwa, gminy, powiaty, miasta lub ich związki. Wśród pozytywnie zaopiniowanych projektów znalazł się m.in. saneczkarski tor kompozytowy w Marcinkowicach. Na budowę toru zostanie przekazanych 6 milionów złotych.

Podczas dzisiejszego spotkania w starostwie powiatowym w Nowym Sączu, Marek Kwiatkowski starosta nowosądecki ogłosił, że chciałby aby inwestycja ta została oddana do użytku w 2025 roku. „Prace związane z rozpisaniem przetargu rozpoczniemy najszybciej jak tylko będzie to możliwe. Ten tor będzie dopełnieniem całego kompleksu Powiatowego Centrum Sportu. Jest hala sportowa, strzelnica, boiska to uprawiania lekkoatletyki, internat. Teraz zwieńczeniem tej inwestycji będzie pierwszy w Małopolsce, a być może pierwszy lub drugi w Polsce plastikowy tor saneczkarski”. Info: Karpacz w ubiegłym tygodniu uzyskał pozwolenie na budowę”.

„Dziękuje panu staroście przede wszystkim za złożenie wniosku o budowę toru. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, ze ten tor powstanie i to w miejscu absolutnie najlepszym z możliwych. Z kompleksowym zapleczem zarówno sportowym jak i noclegowym. Przypomnę, ze już dziś w Marcinkowicach działa klub saneczkowy, a w szkole przy której powstanie tor uczęszcza trzech reprezentantów Polski juniorów. Teraz trzymamy kciuki za pozytywne rozstrzygnięcia w Karpaczu bo tam również taki tor jest bardzo potrzebny! Słowa podziękowania również dla Pana posła Patryka Wichra, który od wielu lat wspiera saneczkarstwo. Można na niego liczyć”- powiedział Tomasz Michałowski członek zarządu Polskiego Związku Sportów Saneczkowych.

„..Przyznanie środków na budowę toru w Marcinkowicach wpisuje się w koncepcję narodowego programu wsparcia sportów saneczkowych. To już druga dobra wiadomość w tym miesiącu, przypomnę, ze kilka dni temu wraz z ministrem Kamilem Błotniczkiem ogłosiliśmy, że w Krynicy Zdroju powstanie filia Centralnego Ośrodka Sportu. Będę też zabiegał w dalszym ciągu o budowę wieży startowej sztucznie mrożonej przy Hali Lodowej w Krynicy-Zdrój. Wszystkim marzy nam się wreszcie uruchomienie saneczkowo-bobslejowo-skeletonowego toru lodowego sztucznie mrożonego o parametrach olimpijskich w Krynicy-Zdrój..”  - stwierdził Patryk Wicher poseł na Sejm RP.

Opracował: Tomasz  Michałowski